V.Blinkevičiūtė – po susitikimo su prezidentu: kylant kainoms valstybė turėtų sparčiau didinti pensijas, vaiko pinigus

V.Blinkevičiūtė – po susitikimo su prezidentu: kylant kainoms valstybė turėtų sparčiau didinti pensijas, vaiko pinigus

Su prezidentu Gitanu Nausėda susitikusi opozicinės Socialdemokratų partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė teigia, kad augant infliacijai ir kylant kainoms valstybė turėtų indeksuoti ir didinti senatvės pensijas, vaiko pinigus, universalią išmoką gimus vaikui.

„Pagrindinis dalykas, kurį aptarėme su prezidentu – mūsų piliečių gyvenimo kokybė ir socialinės apsaugos politika. Ar ji pasiekia kiekvieną žmogų ir ką dar turime padaryti, kad dabar, kylant kainoms, jų gyvenimo kokybė nenukentėtų.

Aptarėme spartesnį pensijų didinimą, taip pat sutarėme, kad reikia didinti vaiko gimimo išmoką – ji jau daugelį metų nesikeičia. Taip pat turėtų didėti ir vaiko pinigai. Būtina įteisinti tėvadienį/mamadienį ir vieną vaiką auginantiems vaikams“, – po susitikimo su šalies vadovu sakė V. Blinkevičiūtė.

Susitikimo metu, pasak Socialdemokratų lyderės, taip pat kalbėta apie kovą su vaikų skurdu.

„Didesnės investicijos į vaikus yra būtinos. Visiems vaikams, nesvarbu, kokios jų tėvų pajamos, mūsų šalyje reikia sudaryti lygias galimybes gauti darželį, mokytis, studijuoti, teikti sveikatos priežiūros paslaugas. Aptarėme, kad šiems klausimams būtina kompleksinė programa ir, neabejoju, ji, su atitinkamomis lėšomis ir investicijomis, bus sukurta“, – teigė V. Blinkevičiūtė.

LR Prezidento kanceliarijos nuotrauka / Robertas Dačkus

Susiję straipsniai

Close