V. Blinkevičiūtė piktinasi Vyriausybės neveiklumu: ar valstybė vis dar valdo energetikos bendroves?

V. Blinkevičiūtė piktinasi Vyriausybės neveiklumu: ar valstybė vis dar valdo energetikos bendroves?

Opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Vyriausybė ir rinkos priežiūrą vykdančios valstybės institucijos itin sparčiai kylant kainoms galėtų parodyti daugiau iniciatyvos besiaiškindamos realią situaciją.

Jos teigimu, pasigirsta vis daugiau ekspertų abejonių, ar kainos kai kuriuose prekių ir paslaugų sektoriuose taip ženkliai auga pagrįstai.

„Kai sakydavome, kad valstybė negali nusišalinti nuo ekonominių, socialinių procesų, girdėjome iš valdančiųjų sakant „nieko nepadarysi – laisva juk rinka“. (...) O dabar jau valdančiosios koalicijos partneriai liberalai kviečiasi „Igničio“ vadovus aiškintis“, – šeštadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė LSDP tarybos posėdyje.

Ji priminė, kad „kai neregėti dalykai dėjosi liberalizuojant energetiką“, socialdemokratai į rinkos priežiūros institucijas kreipėsi ne kartą, ragino procesą stabdyti.

„Ir nieko – trys kritiškai svarbios įstaigos, valstybės vardu galinčios ir turinčios ginti vartotojų interesus, ir toliau miega. Kalbu apie Konkurencijos ir Vartotojų teisių apsaugos tarnybas bei Valstybinę energetikos reguliavimo tarybą. Pabuskite, jūs kaip niekad reikalingos Lietuvos žmonėms“, – kreipėsi V. Blinkevičiūtė.

Ji pabrėžė, kad valstybės vardu rinką prižiūrinčios ir reguliuojančios tarnybos turėtų aiškintis situaciją atitinkamuose sektoriuose – gal kai kada kainos didinamos nepagrįstai.

„Galbūt yra nesąžiningi susitarimai? Tai vadinama godumo infliacija. Kiek jos Lietuvoje?“ – klausė LSDP pirmininkė.

Ragina išviešinti įslaptintą informaciją apie „Ignitis“ akcijų perleidimą

V. Blinkevičiūtė užsiminė apie valstybės valdomą energetikos bendrovę „Ignitis“, kuri veikia „praktiškai nekontroliuojama“.

„Energetikos gigantas „Ignitis“ apskritai virto lyg valstybe valstybėje – jau ne pirmą kartą vienašališkai nori keisti sutartis su vartotojais. Primenu, kad „Ignitis” pagrindinis akcininkas – valstybė, taigi visi Lietuvos piliečiai. Ar valstybė dar valdo energetikos bendroves, kuriose, kaip ten bebūtų, didžioji kapitalo dalis jai priklauso?

Jau anksčiau kėlėme klausimus, kam tarnauja ši visiems Lietuvos žmonėms svarbi energetikos įmonė. Ir štai aiškėja, kad iki šiol informacija apie tai, kaip ir kodėl buvo apsispręsta perleisti dalį „Ignitis“ grupės akcijų – iki šiol įslaptinta, kaip skelbta LRT publikuotame tyrime. Raginu nesislapstyti – Vyriausybė galėtų išviešinti informaciją“, – siūlė V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close