V. Blinkevičiūtė: Lietuvos ministerijos lenktyniauja, kas turės daugiau viceministrų

V. Blinkevičiūtė: Lietuvos ministerijos lenktyniauja, kas turės daugiau viceministrų

Europos Parlamento narė, LSDP pirmininko pavaduotoja Vilija Blinkevičiūtė neigiamai vertina socialinės apsaugos ir darbo ministrės Monikos Navickienės siekį padidinti ministerijos viceministrų skaičių nuo trijų iki keturių.

Pasak V. Blinkevičiūtės, panašu, kad Lietuvos ministerijos tiesiog toliau lenktyniauja, kas daugiau turės viceministrų.

Ar nuo viceministrų kiekio priklauso ministerijos darbo kokybė? Žinoma, ne. Ją pirmiausiai apsprendžia ministerijos darbuotojų profesionalumas ir motyvacija dirbti.

„Šį kartą į trasą stojo Socialinės apsaugos ir darbo ministrė. Anot ministrės, ketvirtas viceministras užtikrins, kad būtų įgyvendinta Neįgaliųjų teisių konvencija. Ar ne per daug paprasta? Po viceministrą kiekvienai konvencijai.

Ar nuo viceministrų kiekio priklauso ministerijos darbo kokybė? Žinoma, ne. Ją pirmiausiai apsprendžia ministerijos darbuotojų profesionalumas ir motyvacija dirbti. O politinį vadovavimą  užtikrina ministras su savo politine komanda, kurios darbo rezultatai taip pat priklauso nuo jos kompetencijos“, - primena V. Blinkevičiūtė.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijoje nuo pat Nepriklausomybės atgavimo iki 2008 m. dirbusi V. Blinkevičiūtė pabrėžia, kad trijų viceministrų pakako, kai buvo rengiami  nauji visų ministerijos atsakomybės sričių  teisės aktai, kuriamos institucijos, ruošiamasi narystei Europos Sąjungoje.

„Tai buvo atsakingiausi ir daugiausia darbo  pareikalavę ministerijos istorijos  metai. Kas pasikeitė šiemet? Padaugėjo darbo, sumenko politinės komandos kompetencija, ar paprastų darbuotojų atlyginimų sąskaita sutaupėme viceministrui?“, - klausia ji.

Primename, kad SADM vadovė M. Navickienė šią savaitę pateikė Vyriausybės nutarimo projektą prašydama padidinti SADM viceministrų skaičių nuo trijų iki keturių.

M. Navickienė ketvirto viceministro būtinybę grindžia didelėmis darbo apimtimis.

Nutarimo projekte nurodoma, kad socialinės apsaugos ir darbo ministrui pavesta kuruoti darbo santykių ir darbo apmokėjimo, socialinės partnerystės, darbo rinkos ir užimtumo rėmimo, darbuotojų saugos ir sveikatos, valstybinio socialinio draudimo, pensijų, socialinės paramos, šeimos ir vaiko teisių apsaugos, jaunimo, socialinės integracijos ir lygių galimybių, moterų ir vyrų lygių galimybių, neįgaliųjų, nevyriausybinių organizacijų plėtros, savanoriškos veiklos ir kitus klausimus.

Socialinės apsaugos ir darbo ministerijos (SADM) skaičiavimu, nauja pareigybė šiemet  papildomai kainuotų nuo 42 iki 54 tūkst. eurų.

Susiję straipsniai

Close