V. Blinkevičiūtė kreipiasi į sveikatos ministrą: neleisti pamatyti mirštančio artimo žmogaus – per daug žiauru

V. Blinkevičiūtė kreipiasi į sveikatos ministrą: neleisti pamatyti mirštančio artimo žmogaus – per daug žiauru

Europos Parlamento narė socialdemokratė Vilija Blinkevičiūtė kreipiasi į sveikatos apsaugos ministrą dėl susiklosčiusios situacijos sveikatos įstaigose, kuomet žmonėms neleidžiama aplankyti mirštančių ar sunkiai sergančiųjų artimųjų.

„Sulaukiau Lietuvos žmonių prašymų padėti aplankyti gydymo įstaigose mirštančius, sunkiai sergančius artimuosius. Dabar, su labai labai retomis išimtimis, tokių galimybių nėra, todėl viešai kreipiuosi į sveikatos apsaugos ministrą, didžiųjų sveikatos įstaigų vadovus ir medikus, priimančius sprendimus“, – sako V. Blinkevičiūtė.

Taip, prekyba svarbu, bet ar mažiau svarbūs sunkiai sergantieji ir jų artimieji?

Pasak politikės, tokie draudimai, kuomet neleidžiama aplankyti sunkiai sergančiųjų ne Covid-19, pernelyg griežti ir ragina juos švelninti.

„Kalbu ne apie infekcines ligas. Kalbu apie žmones po insultų, apie sunkiai sergančius kitomis neužkrečiamomis ligomis. Apie tuos žmones, kurie jau negali artimiesiems paskambinti telefonu ar prieiti prie palatos lango.

Suprantu: karantinas, būtina saugotis nuo COVID-19, situacija išlieka sudėtinga. Bet ar ne per daug žiaurūs tokie griežti ribojimai? Juolab dabar, kai dauguma medikų pasiskiepijo nuo COVID-19 ir kai yra galimybė lankytojams pasidaryti testą. Kai leista atsidaryti didžiosioms parduotuvėms. Taip, prekyba svarbu, bet ar mažiau svarbūs sunkiai sergantieji ir jų artimieji?“ – klausia V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close