V. Blinkevičiūtė kreipiasi į L. Lubienę: ragina kuo greičiau susitarti su streikuojančiais „Achemos" darbuotojais

V. Blinkevičiūtė kreipiasi į L. Lubienę: ragina kuo greičiau susitarti su streikuojančiais „Achemos“ darbuotojais

Bendrovės „Achema" darbuotojų streikui ir jų palaikymo piketams tęsiantis, opozicinės Socialdemokratų partijos pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė viešai kreipiasi į pagrindinę bendrovės akcininkę Lydą Lubienę.

„Gerbiama L. Lubiene, jei Jūs manote, kad „Achema" yra socialiai atsakinga įmonė, raginu atsižvelgti į teisėtus įmonės darbuotojų reikalavimus. Būtina pasirašyti kolektyvinę darbo sutartį, kuri bus naudinga abiem pusėms. Ji suteiks Jūsų darbuotojams daugiau garantijų, kurios taip reikalingos didėjant kainoms ir bus užtikrintas veiksmingas socialinis dialogas.  

Su žmonėmis, dirbančiais bendrovėje, kviečiu atvirai ir skaidriai tartis, diskutuoti, informuoti apie įmonės būklę. Žmonės darbo vietoje turi jaustis saugiai, užtikrintai. Supraskite, kad siaučiant pandemijai ir atėjus rekordinių kainų žiemai, įtampos ir nerimo tarp darbuotojų tik daugėja. Kiekvienas žmogus turi teisę į orų darbą ir orų atlyginimą", – savo kreipimesi sako V. Blinkevičiūtė.

Socialdemokratų lyderė teigia, kad verslininkų elgesys, kuomet nesitariama, neieškoma kompromiso, slepiama informacija ar daromas psichologinis spaudimas darbuotojams, „negali būti toleruojamas".

„Darbuotojai sako: bendrovė skaičiuoja milijoninius pelnus, bet su jais, kurie tą pelną uždirba, dalintis nėra linkusi. Deja, taip elgiasi ne tik „Achema" – yra ir daugiau tokių darbdavių. Štai transporto bendrovės savo vilkikų vairuotojus, kaip sakė jų asociacijos atstovas, telaiko „šluotos laikytojais". Jau kurį laiką protestuoja ir Vilniaus viešojo transporto darbuotojai. Pigi ir nuolanki darbo jėga ir kartais vergiškos sąlygos – tokią darbo kultūrą reikia rauti su šaknimis", – vertina V. Blinkevičiūtė.

Ragina skatinti sąžiningus ir sąmoningus darbdavius

Kita vertus, ji teigia, kad randasi vis daugiau darbdavių, kurie į savo darbuotojus žvelgia kaip į lygiaverčius partnerius.

„Todėl tokioms įmonėms ir sekasi. Jos puoselėja, ugdo, skatina ir, žinoma, dalinasi su darbuotojais pelnu. Juk pelnas – visų įmonės darbuotojų bendro darbo rezultatas. Esu tikra, kad valstybė turi skatinti socialiai atsakingus ir sąmoningus darbdavius, kurie sąžiningai elgiasi su savo darbuotojais. Tarkime, suteikdama prioritetą viešuosiuose pirkimuose visoms įmonėms, kuriose galioja kolektyvinės sutartys", – sako LSDP lyderė.

V. Blinkevičiūtė pabrėžia, kad požiūris į dirbantį žmogų kaip į partnerį turi galioti ir privačiose, ir valstybės savivaldybių įmonėse ar įstaigose.

Primename, kad antradienio rytą neterminuotą streiką pradėjo „Achemos" darbuotojai. Trečiadienį „Achemos" darbuotojų streikui palaikyti numatomi piketai prie Klaipėdos jūrų krovinių kompanijos (KLASCO), taip pat planuojamas piketas Vilniuje, prie koncerno „Achemos grupė" būstinės.

Close