V. Blinkevičiūtė: G. Landsbergis turėtų pasielgti išmintingai ir tuoj pat atsistatydinti, Ž. Pavilionis – irgi

V. Blinkevičiūtė: G. Landsbergis turėtų pasielgti išmintingai ir tuoj pat atsistatydinti, Ž. Pavilionis – irgi

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad Užsienio reikalų ministerijai (URM) vadovaujantis Gabrielius Landsbergis turėtų nedelsiant pasitraukti iš užimamų pareigų.

Šalies diplomatijos vadovui ir didžiausios Seimo partijos – konservatorių – lyderiui nederėtų permetinėti atsakomybės ant kitų ir laukti, kas ką pasakys: trauktis jam ar ne. Susiklostė neeilinė situacija – Lietuvai padaryta didžiulė reputacinė žala. Ir tą supranta visi šalies žmonės.

Tikiu, kad G. Landsbergis priims išmintingą sprendimą ir iš užimamų pareigų nedelsdamas pasitrauks. Beje, apie tokį žingsnį turėtų galvoti ir susisiekimo ministras Marius Skuodis, kuris privalėjo žinoti apie „Lietuvos geležinkeliųsutartis su „Belaruskalij" ir jų terminus", – teigia V. Blinkevičiūtė.

Partijos lyderė primena ir apie Seimo Užsienio reikalų komiteto pirmininko Žygimanto Pavilionio atsakomybę.

„Socialdemokratai jau tris kartus ragino Ž. Pavilionį trauktis – šis žmogus akivaizdžiai netinkamas užimamoms pareigoms. Užuot vykdęs valstybės užsienio politiką, jis labai dažnai elgiasi neprofesionaliaidaro milžinišką žalą mūsų šalies reputacijai.

Pradedant tuo, kad sąmoningai ir nuosekliai užsienyje dergia Lietuvą, baigiant tuo, kad pastoviai ir įnirtingai menkina Prezidento instituciją. Matyt, siekdamas siaurų savo partijos politinių interesų. Manau, Ž. Pavilionis iš URK pirmininko pareigų jau turėjo pasitraukti daug anksčiau", – vertina V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close