V. Blinkevičiūtė – apie konservatorių elgesį: jie linkę sumenkinti Lietuvos žmones, rietenomis dangsto savo neveiklumą

V. Blinkevičiūtė – apie konservatorių elgesį: jie linkę sumenkinti Lietuvos žmones, rietenomis dangsto savo neveiklumą

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) lyderė Vilija Blinkevičiūtė sako, kad valdančioji konservatorių partija kelia šalyje neeilinę suirutę taip bandydama pridengti savo neveiklumą. Apie tai ji kalbėjo šeštadienį vykstančiame LSDP suvažiavime.

Konservatorių lyderio Gabrieliaus Landsbergio elgesį ir pareiškimus dėl pirmalaikių Seimo rinkimų ji laiko neatsakingais ir pabrėžia, kad socialdemokratams nepriimtinas toks elgesys.

„Kai kas valdžios viršūnėse linkę sumenkinti ir mūsų Lietuvos žmones. Man apmaudu dėl to. Vis skamba „mes žinom geriau“,  „nepatinka – išsirinksit kitus“... Socialdemokratams toks veikimo būdas ir toks bendravimas su žmonėmis nepriimtinas. Mūsų visos pastangos yra ir bus nukreiptos link socialinio teisingumo, bendrystės, solidarumo ir pažangos siekimo“, – šeštadienį kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

„Kai valdančiųjų tokia laikysena, kad siekiama sumenkinti Lietuvos žmonių nuomonę, tai ar dialogas yra įmanomas? Skleiskime kitokią politinę kultūrą“, – ragino ji.

  1. Blinkevičiūtė sakė, kad įtemptos geopolitinės situacijos metu, kuomet karas tęsiasi, o mūsų šalies ekonominis augimas išsikvepia, konservatoriai užsiima rietenomis.

„Gabrielius Landsbergis skelbia nusiteikęs viską sugriauti. Sako, kad nori perkrauti“ O gal tegu persikrauna savo kompiuterį? (...) Brangų ir atsakingą laiką, skirtą veikti šalies žmonių labui ir spręsti problemas, temdo rietenos. (...) Iš konservatorių stovyklos vietoje racionalių ir pamatuotų sprendimų – jau daugiau nei savaitė laiko – laisvai liejasi vien emocijų pliūpsniai“, – kalbėjo ji.

„Konstitucijoje yra įtvirtintas atsakingo valdymo principas. Susiklosčiusią politinę krizę valdantiesiems reikia išspręsti greitai. Apie tai kalba ir šalies Prezidentas. Kas bus priešingu atveju, jei ši suirutė valdžios viršūnėse užsitęs? Mes, kaip valstybė liksime nesuprasti nei Lietuvos žmonių, nei tarptautinės bendruomenės. Todėl krizę reikia išspręsti greitai. Nes laikas, skirtas veikti šalies žmonių labui Seime ir Vyriausybėje, dabar bėga tarpusavio santykių aiškinimuisi. Apeinant Konstitucijoje numatytą grandį – Prezidentą. Konfrontuojant su juo“, – pažymėjo V. Blinkevičiūtė.

„Jei ši Vyriausybė nebegali ir nebenori toliau tarnauti Lietuvos žmonėms, ar tiesiog nusisuka nuo Lietuvos žmonių, tada kelias aiškus. Vyriausybė turi imti ir atsistatydinti. Kitas konstitucinis variantas: keisti Vyriausybės sudėtį derinant su Prezidentu. Dabar viskas aukštyn kojomis“, – kalbėjo ji.

Pasak LSDP lyderės, konservatoriai, skelbdami apie pirmalaikius Seimo rinkimus ir Vyriausybės atsistatydinimą galbūt vėliau, „taip turbūt bando laimėti laiko ir sugalvoti, ką daryti toliau“.

„Tai laikau itin neatsakingu valdančiųjų žingsniu. Kol kas atrodo, kad vis tik sąmoningai siekiama politinės suirutės konservatoriams sprendžiant savo bėdas valdžioje. Bandoma dėl krizės Vyriausybėje apeiti Prezidentą. Ir permetama atsakomybė visam Seimui. O Vyriausybė tarsi lieka šešėlyje. Negi joje ir su ja viskas gerai?“ – klausė ji.

Ji kalbėjo, kad socialdemokratų nuomonė dėl galimų pirmalaikių Seimo rinkimų nesikeičia.

„Jeigu nebus efektyvių žingsnių sprendžiant Vyriausybės valdymo ir reputacijos krizę, esame pasiruošę prisiimti atsakomybę. Vietoje asmeninių ambicijų siūlome dialogą“, – suvažiavime sakė LSDP pirmininkė.

Susiję straipsniai

Close