V. Blinkevičiūtė apie įsigaliojusį Galimybių pasą: šis sumanymas – didelė klaida

V. Blinkevičiūtė apie įsigaliojusį Galimybių pasą: šis sumanymas – didelė klaida

Išrinktoji Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė nuo pirmadienio pradėjusį veikti Galimybių pasą vertina skeptiškai ir teigia, kad jo nauda abejotina.

„Prieš pavadinimą reikėtų papildomo žodžio – nelygių galimybių pasas. Įžvelgiu tam tikrą diskriminaciją: juk ne visi žmonės yra pasiskiepiję, turime tik apie 34%, abu skiepus gavę apie 19% gyventojų.

Tam tikra problema yra ir greitieji testai – tai valstybei kainuos. Labai abejoju, kad galimybių pasas apsaugos nuo užsikrėtimo koronavirusu. Pasižiūrėkime į tokį tipišką vaizdą kavinėje ar restorane: ateina šeima su vaikais iki 16 metų, kuriems nereikia skiepytis, darytis testų. Užsikrėtimo galimybė yra didžiulė“, – „Žinių radijo“ laidoje „Opozicijoje“ svarstė V. Blinkevičiūtė.

Išrinktąją LSDP pirmininkę stebina ir Laisvės partijos noras „užsiimti žmonių rūšiavimu“ bei skubėjimas, nepakankamas situacijos įvertinimas.

„Turėčiau paminėti Laisvės partiją ir tą norą, kuris man yra labai keistas, žmones kažkaip suskirstyti. Vieni turi galimybes, kiti jų neturi. Matome didelį žmonių nepasitenkinimą – ne visi galės tuo pasu pasinaudoti. Ar jis iš tikrųjų dabar reikalingas? Neturėjo Vyriausybė dabar taip elgtis. Ministrei Aušrinei Armonaitei reikėjo labiau įsigilinti ir įvertinti situaciją Lietuvoje.

Suprantu, kad kai kurie restoranai nenori diskriminuoti žmonių. Bet iš kitos pusės, bus dalis nepatenkintų, kurie ateis į įstaigą ir, neturėdami Galimybių paso piktinsis, kodėl jie nėra įleidžiami. Pagrįstai piktinsis, kad laikomi kitokiais. Konfliktų, nepasitenkinimo gali būti labai daug, todėl ta nepaprasta skuba, kol nepasiskiepijo dauguma gyventojų, nėra labai reikalinga“, – vertina V. Blinkevičiūtė.

Taip pat politikei nerimą kelia tai, jog kai kurie aspektai, susiję su Galimybių pasu, iki šiol neišspręsti.

„O kaip su žmonėmis, kurie persirgo koronavirusu? Simptomų nejuto, tačiau antikūnų turi, bet Galimybių paso gauti negalės. Valdantieji sako: „Sureguliuosime vėliau“. Tai gal iš pradžių viską aptarkite, sureguliuokite ir tada viskas bus tvarkoje? Arba jaunimas iki 16 metų. Ar jie bus testuojami, kai norės kažkur su tėvais nueiti? Tokio atsakymo nėra ir todėl galvoju, kad Ekonomikos ir inovacijų ministerijoje dar yra daug spręstinų dalykų“, – teigia V. Blinkevičiūtė.

Galimybių pasas Lietuvoje įsigaliojo nuo pirmadienio. Jis skirtas žmonėms, kurie pasiskiepiję nuo koronaviruso, persirgę COVID-19 arba gavę neigiamą COVID-19 tyrimo rezultatą (PGR tyrimą arba greitąjį antigeno testą).

Visas „Žinių radijo” pokalbis su V. Blinkevičiūte

Susiję straipsniai

Close