V. Andriukaitis pristatė rinkimų programą „Lietuva gali“: turime grąžinti galią žmonėms

V. Andriukaitis pristatė rinkimų programą „Lietuva gali“: turime grąžinti galią žmonėms

Per penkerius metus, jeigu būtų įgyvendinta prezidento rinkimų programa „Lietuva gali“, mūsų šalis pasikeistų neatpažįstamai, įsitikinęs kandidatas į prezidentus Vytenis Andriukaitis.

Pasak kandidato, tikraisiais šalies kelrodžiais turėtų tapti žmonių sveikatos, gyvenimo kokybės, jų socialinio saugumo rodikliai.

„Yra Lietuva, yra jos žmonės, o ne „statistiniai vidurkiai“. Yra širdys, yra tai, kas vienija mus: spalvos, įsitikinimai, jausmai. Yra tai, kas taip paprasta. Lietuva gali. Gali suburti tuos žmones, gali atsisukti į žmones, gali grąžinti žmonėms politiką su žmogišku veidu“, - M. Mažvydo bibliotekoje, pristatydamas rinkimų programą kalbėjo V. Andriukaitis.

Jis pabrėžė, kad Lietuva pagaliau gali susitarti, kad renka aukščiausią pareigūną. „Vieną, kuris nėra ekscelencija, vieną iš tokių pačių žmonių. Demokratinėje valstybėje mes turime grąžinti galią žmonėms“, - sakė jis.

Lietuvoje ­– 800 tūkst. žmonių, kurie galvoja, kaip sudurti galą su galu. Tai klausimas, kur ta tautos gerovė, kuri tarnauja Lietuvos žmonėms?

Pasak V. Andriukaičio, programa „Lietuva gali“ – pasiūlymas visiems. „Kaip žodis, kuris gali įkvėpti, kaip atsakas tiems, kurie netiki, kad Lietuva gali“, - minėjo jis.

V. Andriukaitis akcentavo, kad dar 1992 m. Konstitucijoje Lietuvos žmonės susitarė, kad tautos ūkis tarnauja bendrai tautos gerovei, nubrėžė skandinavišką gerovės valstybės viziją.

„Šiandien matome bendrą gerovės vaizdą: maždaug dešimtadalis piliečių gyvena labai gerai. Apie 100 tūkst. žmonių įsitikinę, kad kovo 11-oji jiems išsipildė. Tačiau penktadalis – skurde, trečdalis –  ant skurdo rizikos ribos. Lietuvoje ­yra 800 tūkst. žmonių, kurie galvoja, kaip sudurti galą su galu. Tai klausimas, kur ta tautos gerovė, kuri tarnauja Lietuvos žmonėms? Gerovė turi būti prieinama visiems, o ne tik daliai visuomenės“, - tvirtino V. Andriukaitis.

Daugelio Lietuvos „ligų“ priežastis – teisybės, ypač socialinės, nebuvimas, didelis nejautrumas, pabrėžė jis.

„Atėjo metas Lietuvai tapti lygiai teisinga visiems. Kur kiekvienas dirba ir užsidirba. Kur nėra požiūrio, kai konkuruojama pigia darbo jėga. Baisu klausytis: sumažinkime pelno mokesčius, eksploatuokime žmones. Pagal įvairius socialinius rodiklius, esame Europos Sąjungos uodegoje, iš kurių neišsiveržiame dešimtmetį“, - vardijo V. Andriukaitis.

Kandidatas į prezidentus teigia: jei jam bus patikėtas mandatas būti Lietuvos žmonių prezidentu, pasižada reikalauti iš Lietuvos Respublikos Vyriausybės, Seimo ir savivaldybių koreguoti savo programas ir planus, kad programa „Lietuva gali“ būtų per penkerius metus paversta tikrove ir jai nustatytos šios kelio gairės:

  1. Nemokamas kokybiškas gydymas ir vaistai žmonėms nuo 75 metų – per 2 metus.
  2. Vaikų, nėščiųjų ir pensininkų nemokamos profilaktinės ir prevencinės programos, siuntimų pas specialistus sistemos panaikinimas dispanserizuotiesiems – per 4 metus.
  3. Nemokamas mokslas gerai besimokantiems studentams kolegijose ir universitetuose, kai gerai besimokančiųjų balai nuo 7 iki 10, – per 3 metus.
  4. Programoje išdėstytais principais paremta mokesčių reforma – per 5 metus.
  5. Vaikų skurdo panaikinimas – per 3 metus.
  6. Skurdo ir socialinės atskirties sumažinimo bent 1/3 darbai taikant geriausias ES praktikas – per 5 metus.
  7. Viešojo sektoriaus reforma ir investicija į socialinius tikslus plėtra – per 3-5 metus.
  8. Spartesnis pensijų didinimas ir išsami pensijų reforma – per 5 metus.
  9. Nemokamas internetas kaimui ir provincijai - per 5 metus.
  10. Visų Konstitucijoje numatytų Tautos gerovės reikalavimų įgyvendinimas – per 5 metus.

Visa programa „Lietuva gali" prieinama ČIA.

Susiję straipsniai

Close