V. Andriukaitis: Kovo 10-ąją švenčiame Kovo 11-ąją

V. Andriukaitis: Kovo 10-ąją švenčiame Kovo 11-ąją

Nepriklausomybės Akto signataras, Lietuvos socialdemokratų partijos garbės pirmininkas Vytenis Andriukaitis, sveikindamas su Lietuvos Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu primena, kad be poeto Justino Marcinkevičiaus indėlio nebūtų ir Kovo 11-osios.

„Tikras faktas, kad Kovo 10-ąją švenčiame Kovo 11-ąją! Netikite! Labai paprasta – pažiūrėkite į Istoriją! Ji juk yra Magistra Vitae – gyvenimo mokytoja, kaip sako romėnų išmintis.

Štai jau 90 metų, kaip turime toms svarbioms dienoms įprasminti gimusį BALSĄ! Talento BALSĄ, daug galingesnį nei visi šiandieniniai „Auksiniai balsai“. Ir štai jau trisdešimt metų turime Jo balsu paskelbtą stebuklą – „Lie-Tu-Va“.

Ir Istorija mums primins:

„Pagaliau atėjo ta Diena” – tai Jo  pasakyta Sporto rūmuose per pirmąją kalbą Lietuvos Persitvarkymo steigiamajame suvažiavime.

„Diena atrištom akim, Tauta iš kapo pakilus...” – tai Jo pasakyta 1989 m. Vasario 16-ąją Akademiniame dramos teatre.

„Tu niekados neprivalai būt padalinta, tėvyne mūsų, meile ir likime” – tai Jo pasakyta, kad mes geriau suprastume Lietuvos prasmę. Nes niekam nevalia pasisavinti Lietuvos tik sau, stengiantis atstumti kitaip galvojančius, paliekant juos be Lietuvos.

„Kiek rovė – neišrovė, kiek skynė – nenuskynė.” Ar supratome? Juk paprasta: „Todėl, kad tu – šventovė”. Todėl, kad visada per Kovo 10-ąją minėsime Justiną Marcinkevičių!

Kaip ir per Vasario 16-ąją! Ir todėl, kad be Jo neišeina suprasti Tautos iš kapo pakilusios. Kaip be Jo neišeina ir suprasti Kovo 11-osios.

Taigi – Justinui Marcinkevičiui devyniasdešimt , o Jo LIETUVAI – mūsų visų Lietuvai – trisdešimt! Todėl ir sakau, kad Kovo 10-ąją švenčiame Kovo 11-ąją! Ir taip jau bus visada“, - sveikindamas su Nepriklausomybės atkūrimo 30-mečiu rašo V. Andriukaitis.

Susiję straipsniai

Close