V. Andriukaitis: esminė viešojo sektoriaus problema - finansavimas

V. Andriukaitis: esminė viešojo sektoriaus problema – finansavimas

Antradienį dalyvaudamas kandidatų į prezidentus debatuose apie viešojo sektoriaus raidą Vytenis Andriukaitis teigė, jog dar 1992 metais buvo atsakyta, kokia valstybė yra Lietuva - socialinė.

„1992 metais Konstitucija pasakė, o vėliau ir Konstitucinis Teismas išaiškino, kad Lietuva yra socialinė valstybė - nemokamas vidurinis mokslas, nemokama sveikatos priežiūra, tautos ūkis tarnauja bendrai tautos gerovei“, - teigė socialdemokratų kandidatas į prezidento postą.

Tačiau nepaisant susitarimų, vis dar nevykdome to, ką esame įsipareigoję daryti. Anot V. Andriukaičio,  Lietuvos mokestiniai instrumentai yra nepakankami ir privalo būti peržiūrėti.

„Mokestiniai instrumentai, kuriuos mes naudojame, neatitinka Konstitucijoje įtvirtintų tikslų. Perskirstymas per biudžetą turėtų būti bent 35%.

Esminė problema - finansavimo, investicijų stoka bei mąstymas, jog viešasis sektorius eikvoja mūsų pinigus. Viešasis sektorius yra ekonomikos augimo sektorius. Todėl privalėsime priimti sprendimus ir dėl atlyginimų viešajame sektoriuje, ir dėl mokesčių“, - kalbėjo V. Andriukaitis.

Kaip sprendimą, iš kur gauti daugiau pinigų ir skirti juos viešąjam sektoriui, kandidatas įvardijo progresinius bei kitus mokesčius, dėl kurių turės vykti plačios diskusijos visoje Lietuvoje, bet dabartinis Seimas ir Vyriausybė nėra pajėgūs tai padaryti.

„Pirmas mano sprendimas būtų progresinių mokesčių įvedimas. Jie turėtų apimti ne tik darbo užmokestį, bet ir kitas pajamas. Taip pat kapitalo bei turto apmokestinimas, nekilnojamojo turto mokestis, aplinkosauginiai mokesčiai, įvedami palaipsniui. Mums reikalinga giluminė reforma, nes priešingu atveju niekur nepajudėsime.“

Susiję straipsniai

Close