V. Andriukaičiui – prestižinis apdovanojimas

V. Andriukaičiui – prestižinis apdovanojimas

Buvusiam Europos Komisijos nariui, atsakingam už sveikatą ir maisto saugą, Vyteniui Andriukaičiui trečiadienį buvo įteiktas prestižinis Europos retų ligų organizacijos (angl. European Organization of Rare Diseases, EURORDIS) apdovanojimas už priimtus politinius sprendimus kovoje su retomis ligomis.

Dėkodamas už apdovanojimą V. Andriukaitis pabrėžė glaudesnio bendradarbiavimo europiniame lygmenyje svarbą kovojant su retomis ligomis ir teigė, jog tai gyventojams atneštų daugiau naudos.

Gauti šį apdovanojimą iš bendruomenės, kurią neįtikėtinai vertinu, yra didelė garbė.

„Tikiu, jog Europos Komisijos ir visos Europos Sąjungos darbas, susijęs su retomis ligomis, ir Europos referencijos centrų tinklas konkrečiai yra sėkmės istorija. Linkiu, jog ši iniciatyva augtų ir suteiktų prieglobstį didesnio masto tyrimams, skatintų bendradarbiavimą ir sveikatos sektoriaus europeizaciją, nes tai gyventojams suteiktų daugiau naudos.

Sveikinu ir dėkoju Eurordis už jų atliekamą darbą ir buvimą svarbiais mūsų sąjungininkais stiprinant sveikatos apsaugos sektorių Europos Sąjungoje bei kalbant apie retomis ligomis sergančius žmones. Gauti šį apdovanojimą iš bendruomenės, kurią neįtikėtinai vertinu, yra didelė garbė“, – kalbėjo V. Andriukaitis.

Eurordis Juodojo perlo apdovanojimai įteikiami nuo 2012 metų siekiant įvertinti svarbius pacientų organizacijų, politikų, mokslininkų, žiniasklaidos organizacijų ir kitų pasiekimus kovos su retomis ligomis srityje.

Juodojo perlo apdovanojimai vyksta vasario mėnesį, taip duodama pradžia mėnesį truksiančiam renginių, skirtų retoms ligoms, maratonui, kuris apima daugiau nei 90 valstybių visame pasaulyje.

Susiję straipsniai

Close