Ugniagesiams vėl neliko? Socialdemokratai įspėja, kad Šimonytės biudžete – skylė

Ugniagesiams vėl neliko? Socialdemokratai įspėja, kad Šimonytės biudžete – skylė

Valdžia įsipareigojo didinti atlyginimus: minimalaus atlyginimo ir pareiginės algos bazinio dydžio didinimas palies ir ugniagesius. Tačiau tam reikalingos lėšos Vyriausybės teikiamame biudžete nenumatytos.

„Vyriausybė savo įsipareigojimų vykdyti nenori. Tai puikiai matosi iš pateikto biudžeto, ten papildomų lėšų nenumatyta“, – sako Seimo narys socialdemokratas Eugenijus Sabutis.

Opozicinė Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija siūlo ateinančių metų biudžete numatyti trūkstamus 4,3 mln. eurų savivaldybių ugniagesių darbo užmokesčiui ir būtiniausiai apsaugos įrangai įsigyti.

Vienas iš pasiūlymo teikėjų E. Sabutis įspėja, kad savivaldybių ugniagesius vėl norima palikti „ant ledo“. Anot parlamentaro, savivaldybių priešgaisrinė apsauga yra valstybės deleguota funkcija, todėl ir finansavimas turėtų būti skiriamas iš valstybės biudžeto – tačiau Vyriausybė vėl dairosi į savivaldybių biudžetus.

„Šiuo metu dar trūksta 4,3 mln. eurų. Taigi Vyriausybė turėtų nebežaisti keistų žaidimų ir numatyti finansavimą ugniagesiams, kad šie įsipareigojimai nenugultų tik ant savivaldybių pečių“, – pabrėžia E. Sabutis.

Pasak socialdemokrato, prašoma suma būtų skirta tik būtiniausiems poreikiams – minimaliai didėjančiam atlyginimui išmokėti ir gyvybiškai svarbioms apsaugos priemonėms nusipirkti.

„Visų problemų, su kuriomis susiduria ugniagesiai, šia suma neišspręsi. Kalbame tik apie minimalius poreikius. Deja, net jų valdančioji dauguma nenori spręsti“, – pažymi socialdemokratas.

Ugniagesiai – didžiausią visuomenės pasitikėjimą turinti tarnyba.

„Priešgaisrinėse pajėgose tarnauja beveik 2,5 tūkst. savivaldybių priešgaisrinių tarnybų ugniagesių, kurie turėtų atlikti tik pirminius gelbėjimo darbus, tačiau jie daro kur kas daugiau. O dabar turimos asmens apsaugos priemonės neatitinka minimalių reikalavimų, gaisrų gesinimo technika senesnė nei 20 metų, o gelbėjimo pajėgų pamainose budi mažiau ugniagesių, nei yra būtina. Susidaro įspūdis, kad laukiama naujo Alytaus atvejo – atrodo, išvados po šios tragedijos nebuvo padarytos“, – įspėja E. Sabutis.

Lietuvos Socialdemokratų partijos frakcijos inicijuotą pasiūlymą valstybės biudžetui pasirašė 21 Seimo narys iš Seimo opozicinių ir valdančiųjų frakcijų.

Susiję straipsniai

Close