Trečioji „United for Ukraine“ misija ragins suteikti Ukrainai kandidatės į ES statusą

Trečioji „United for Ukraine“ misija ragins suteikti Ukrainai kandidatės į ES statusą

Ukrainoje prasideda trečioji „United for Ukraine“ (U4U) misija, kurios tikslas - pasiekti kuo platesnį sutarimą dėl būtinybės šiai šaliai suteikti valstybės kandidatės į Europos Sąjungą (ES) statusą prieš birželio 23-24 dienomis vyksiantį ES viršūnių susitikimą, kuriame Europos Komisija pateiks savo rekomendaciją, o politinį sprendimą priims šalys-narės.

Kyjive Lietuvą, be kitų, šį kartą atstovauja ir opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) atstovai - partijos vicepirmininkė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė bei Seimo Socialinių reikalų komiteto narys, buvęs ilgametis pirmininkas Algirdas Sysas.

Pirmą kartą Ukrainoje besilankanti D. Šakalienė atkreipia dėmesį, kad narystė ES šiuo metu neatsiejamai susijusi su Ukrainos saugumo perspektyvomis.

„Paradoksalu, bet daugiašaliame formate šio karo metu Europos Sąjunga veikia aktyviau nei NATO, kur pagalba Ukrainai iš esmės teikiama dvišaliu pagrindu. Tuo tarpu ES ne tik rengia jau septintą sankcijų paketą, bet ir priėmė bei planuoja eilę gyvybiškai svarbių finansinių bei karinės paramos Ukrainai priemonių. Todėl neatidėliotinas teisinis-politinis Ukrainos priartinimas prie narystės ES yra visų bendras interesas, tiek siekiant užbaigti šį grobikišką Rusijos karą, tiek apsaugant Europos saugumo architektūrą ilgalaikėje perspektyvoje", - teigia D. Šakalienė.

Trečioje U4U misijoje susitelkė parlamentarai iš įvairių europinių politinių grupių - socialistų, krikščionių demokratų, liberalų - vienijami tikslo įtikinti tiek savo politines grupes, tiek atstovaujamas sostines remti kandidato statuso suteikimą Ukrainai bei pasitarti su Ukrainos kolegomis dėl to, kokiomis priemonėmis šį tikslą galima pasiekti.

Didžiausias pasaulyje U4U globalus parlamentinis aljansas, vienijantis virš 300 parlamento narių ir virš 30 valstybių, nuolat rengia konsultacijas atskirose ES sostinėse, siekdamas jas įtikinti išgirsti esminius Ukrainos prašymus ir reikalavimus.

Kijeve parlamentarai tarsis su Ukrainos Užsienio, Vidaus reikalų ministerijų vadovais, Gynybos ir Infrastruktūros ministrais, visų pagrindinių parlamento komitetų vadovais bei prezidento Zelenskio patarėjais.

Susiję straipsniai

Close