Tikrasis žaliųjų-valstiečių veidas – pasipelnyti iš miškų kirtimo

Tikrasis žaliųjų-valstiečių veidas – pasipelnyti iš miškų kirtimo

Žaliaisiais save vadinantys „valstiečiai“ akivaizdžiai vengia Socialdemokratų frakcijos nario Lino Balsio Seimui pasiūlytų Miškų įstatymo pataisų svarstymo, kurios ribotų plynus kirtimus saugomose teritorijose. Socialdemokratų teigimu, taip ši partija parodo tikrąjį savo veidą – siekį kuo daugiau pelnytis iš beatodairiško miškų kirtimo.

„Ministras, nuvykęs į kertamą Labanoro girią, paaiškino visuomenei, kad visi kirtimai ten yra teisėti. Čia ir yra įstatymo spraga, kurią aš siūlau užlopyti. Problema ta,  kad galima saugomose teritorijose kirsti plynai. Plynų kirtimų vis daugiau, tą pastebi ir žmonės. Peticijomis ir piktindamiesi socialiniuose tinkluose jie nori pasakyti, kad miškas reikalingas ne tik medienai ir pelnams gauti. Mano pataisa apribotų plynus kirtimus bent jau saugomose teritorijose“, -  sako Seimo narys Linas Balsys.

Seimui nubalsavus, kad L. Balsio pasiūlytos Miškų įstatymo pataisos būtų pateiktos rytiniame Seimo posėdyje, „Valstiečiai-žalieji“ staiga supanikavo ir paprašė pertraukos, kad miškų kirtimai būtų nukelti bent į popietinį posėdį.

„Tokie „valstiečių“ manevrai rodo jų interesą, kad miškų kirtimai būtų tik didinami, o ne  ribojami. Vis dėlto pamatę visuotinį žmonių pasipiktinimą dabar jie bando sukti uodegas. Galima įtarti, kad valdantieji gali pasielgti kaip jau ne vieną kartą pasielgė pajutę visuomenės spaudimą – kitų partijų  Seime teikiamus siūlymus perrašo pakeisdami vieną kitą žodį ir tuomet pateikia kaip savo projektą. Antraip, kodėl reikia atidėti visiems Lietuvos žmonėms rūpintį klausimą?“ – svarsto Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnas Juozas Olekas.

Galima įtarti, kad valdantieji gali pasielgti kaip jau ne vieną kartą pasielgė pajutę visuomenės spaudimą – kitų partijų  Seime teikiamus siūlymus perrašo pakeisdami vieną kitą žodį ir tuomet pateikia kaip savo projektą.

Socialdemokratai ne pirmą kartą viešai kelia klausimą, kodėl „valstiečių-žaliųjų“ vyriausybė didina kertamų šalies miškų plotus. Stebina, kai naudodami šalies resursus „valstiečiai-žalieji“ mato tik ūkinius, pelno interesus. Tuo tarpu Seimo salėje teko šiai partijai priminti jos pažadus rinkėjams ir įsipareigojimus, kuriuos delegavo ir dabartinei vyriausybei, – siekti, kad plynieji kirtimai sudarytų iki 30 procentų. Seimas pritarė, kad būtų svarstomos L. Balsio pateiktos pataisos.

Close