Darbdavys nesumoka algos? Reikalauja dirbti viršvalandžius? Grasina atleisti iš darbo jeigu reikalausite, kas priklauso jums? O gal pasiryžote įkurti profesinę sąjungą ir jums reikia patarimų?

Nesate vieni: kasdien gausybė darbuotojų susiduria su darbo teisės niuansais. Kaip įprasta, darbuotojas būna prastesnėje pozicijoje, negu jo darbdavys: šis priima sprendimus ir dažniausiai diktuoja sąlygas.

Nerimą kelia, kuomet darbdaviai savo stiprią padėtį panaudoja nesąžiningai. Darbuotojo silpnybėmis pasinaudojama, kad būtų „sutaupyta“ darbo saugos ir sveikatos, poilsio laiko, darbo apmokėjimo klausimais. Ir nė vienas sektorius nėra apsaugostas.

Kai kurios situacijos nesulaukia teisinio sprendimo. Visus mus sukrėtė „Akvasanitas“ pavyzdys – nuo darbo vietoje susidariusių kenksmingų sveikatai silicio dulkių mirus 34 metų Aivarui Petrošiui, užgeso ir jo gyvenimo draugė 27 metų Gintarė.

Tam, kad šitokie nusikaltimai nepasikartotų ir darbuotojai nepatirtų tragedijų, kartu su Lietuvos profesinių sąjungų konfederacija subūrėme nemokamą konsultacijų dėl teisių darbe tinklą. Į jį susijungė teisės ekspertai ir praktikai: jie pasiruošę padėti rasti atsakymus darbo teisės klausimais; padėti išspręsti konfliktus su darbdaviu – be jokio mokesčio.

Tinklas – nacionalinis. Šiandien tinklas veikia šiuose miestuose: Vilniuje, Kaune, Klaipėdoje, Panevėžyje, Šiauliuose, Marijampolėje, Pulgėje, Pasvalyje, Utenoje, Raseiniuose, Jonavoje, Ignalinoje, Radviliškyje, Ukmergėje, Šilutėje, Rokiškyje.

Ateityje – Teisinių konsultacijų tinklo plėtra ir konsultacijos per nuotolį. Ir, žinoma, Tinklas visiems atviras, absoliučiai nemokamas.

Tinklo koordinatorius – Tomas Jakutavičius, mob. tel. +370 638 43967. Skambinkite jau dabar.

Close