Svetlana Grigorian. Kultūros privatizacija Šventojoje

Svetlana Grigorian. Kultūros privatizacija Šventojoje

Kadaise tarp prioritetinių Šventosios seniūnijos programos priemonių atsidūrusi Šventosios kultūros centro rekonstrukcija, panašu, jog taip ir neįvyks. Maža to, eilę metų už nosies vedžioti Šventosios gyventojai ne tik nesulauks kultūros centro „Eldija“ rekonstrukcijos, tačiau ir apskritai gali netekti vienintelės vietos bendruomenės kultūros renginiams.

Šventosios kultūros centro „Eldija“ pastatas įtrauktas į viešame aukcione parduodamų pastatų sąrašą, o tai reiškia, kad naujieji savininkai galvos, kaip iš šios vietos gauti pelno, o ne užsiimti kultūrinių renginių organizavimu bendruomenei.

Dar 2013 m. Šventosios bendruomenė pritarė planuotam Šventosios kultūros centro prijungimui prie Palangos kultūros centro, tačiau su sąlyga, jog Šventosios kultūros centras bus rekonstruojamas pagal 2004 m. parengtą projektą, Palangos miesto savivaldybei, beje, kainavusį daugiau nei 23 tūkstančius eurų.

Po dviejų metų, savivaldos rinkimų išvakarėse, 2015 m. pradžioje, Šventosios bendruomenė dėl „Eldijos“ privatizavimo apgauta dar kartą. Priešrinkiminius pažadus Šventosios gyventojams barsčiusi Palangos miesto administracijos direktorė konservatorė Akvilė Kilijonienė ne tik žadėjo kultūros centro rekonstrukciją, tačiau ir patikino gyventojus, jog šis projektas – prioritetinis.

Šventosios kultūros centro „Eldijos“ rekonstrukcija prioritetiniu projektu tapo ne tik administracijos direktorei, jį tarp savo pažadų į rinkimų programą įsitraukė ir Palangos konservatoriai. Tačiau šiems priešrinkiminiams pažadams nelemta išsipildyti.

2020 m. darbo grupė, kurioje dirbo ne vienas konservatorių partijos narys, tame tarpe ir dabartinis Seimo narys konservatorius M. Skritulskas, Palangos savivaldybės tarybai pateikė siūlymus dėl privatizuotinų objektų sąrašo papildymo, tarp kurių atsidūrė ir „Eldija“.

Šiandien nekeliamas klausimas, kas po privatizacijos atsiras Šventosios kultūros centro „Eldija“ vietoje. Klausimas keliamas dėl skubaus privatizacijos stabdymo. „Eldija“ yra ne šiaip pastatas, kurio vietoje planuojama statyti viešbutį ar kitą objektą, tai Šventosios bendruomenės centras ir kultūros židinys, kurį vietiniai prašo išsaugoti.

Dėl šios priežasties, kartu su kolega, Palangos miesto savivaldybės tarybos nariu Eugenijumi Simučiu parengėme ir užregistravome sprendimo projektą, kuriuo siūlome sustabdyti „Eldijos“ pastato pardavimą, išbraukiant jį iš viešame aukcione parduodamų pastatų sąrašo.

Stabdyti privatizaciją prašo Šventosios gyventojai. Su prašymu iš privatizuojamų objektų sąrašo išbraukti Šventosios kultūros centrą į Palangos miesto savivaldybę jau kreipėsi Monciškių seniūnaitė Olga Dejienė, pradėti rinkti nepritariančių „Eldijos“ privatizavimui gyventojų parašai, kurių surinkta virš dviejų šimtų.

Tušti politikų pažadai bendruomenei sugriovė žmonių viltis, kad priiminėjami sprendimai yra ir turi būti visiems teisingi. Vienintelė galimybė atstatyti sugriautą bendruomenės pasitikėjimą – pakeisti sprendimą dėl „Eldijos“ pardavimo ir grąžinti kultūrą bei teisingumo viltį Šventosios žmonėms.

Susiję straipsniai

Close