Studentų iškeldinimas: parlamentaras T. Bičiūnas ragina nežaisti su ugnimi

Studentų iškeldinimas: parlamentaras T. Bičiūnas ragina nežaisti su ugnimi

Vyriausybei darant nuolaidą po nuolaidos dėl „galimybių paso“, Vilniaus universiteto studentus pasiekė baugi naujiena: jie privalės per savaitę išsikraustyti iš bendrabučio, jei neturi „galimybių paso“. Socialdemokratai įspėja: tokiais nelanksčiais, ūmiais sprendimais rizikuojama sukelti naują nerimo židinį.

„Šios švietimo įstaigos vadovybę tikriausiai įkvėpė Vyriausybės darbo ir bendravimo stilius. Tokioje įtemptoje situacijoje šitaip „šokdinti“ žmones, grasinant juos išmesti į gatvę, yra be galo neatsakinga“, – sako Seimo Jaunimo ir sporto reikalų komisijos narys socialdemokratas Tomas Bičiūnas.

Jis priduria, kad daugeliui jaunuolių potvarkis turės skaudžių pasekmių. „Per savaitę neįmanoma išspręsti būsto klausimo. Tai nuosprendis. Į paskaitas eiti ir viešuoju transportu naudotis studentai galės ir be „galimybių paso“, bet nakvoti teks ant žemės – gal prie Vyriausybės slenksčio?“ – ironijos negaili parlamentaras. Jis ketina aiškintis, kodėl prestižiškiausios Lietuvoje aukštojo mokslo įstaigos administracija griebėsi tokių neapgalvotų žingsnių.

Socialdemokratas įspėja: nejautrumo užkratas nevaldomai plinta. „Joks strategiškai mąstantis vadovas neleis sau tokio žaidimo su ugnimi. Bet dabartinės valdžios pavyzdys daro savo“, – pažymi T. Bičiūnas.

Socialdemokratai ne kartą kritikavo valdžią dėl rizikingos ir socialiai nejautrios taktikos valdant pandemiją. „Neužtenka imtis tik botago .... Žmonės buvo skirstomi į grupes, gąsdinama, kad nepasiskiepiję asmenys negalės naudotis viešuoju transportu ar jiems susirgus COVID-19 nebus mokamos ligos išmokos. Manau, kad yra perlenkta lazda, nes ar nenutiks taip, kad kuo labiau gąsdinsi, tuo labiau žmonės nenorės skiepytis?“ – kalbėjo socialdemokratų lyderė Vilija Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close