Socialdemokratų lyderis G. Paluckas ragina teisingumo ministrę M. Vainiutę trauktis iš pareigų

Socialdemokratų lyderis G. Paluckas ragina teisingumo ministrę M. Vainiutę trauktis iš pareigų

Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausiajai specialistei Rasai Kazėnienei viešai įvardijus, kad teisingumo viceministras Raimondas Bakšys stabdo Kalėjimų departamento auditą, Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) ragina teisingumo ministrę Mildą Vainiutę prisiimti atsakomybę ir trauktis iš pareigų.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas taip pat raštu kreipėsi į Specialiųjų tyrimų tarnybą (STT), prašydamas ištirti, ar teisingumo viceministro R. Bakšio veiksmuose nesama korupcinės veikos požymių.

„Vieši Teisingumo ministerijos darbuotojų liudijimai akivaizdžiai demonstruoja, kad ministrė M. Vainiutė nekontroliuoja situacijos savo vadovaujamoje ministerijoje. Jeigu išsakyti teiginiai apie Kalėjimų departamento audito stabdymą ir vengimą pranešti apie galimas korupcines veikas Pravieniškių pataisos namuose yra teisingi, tuomet galima konstatuoti, kad ministrė negeba atlikti savo pareigų ir neužtikrina teisingumo net ministerijoje. Kaip tuomet valstybės piliečiai gali tikėtis teisingumo visoje teisingumo sistemoje?“, - klausia LSDP pirmininkas G. Paluckas.

Kaip skelbta žiniasklaidoje, teisingumo viceministras R. Bakšys galėjo siekti stabdyti Kalėjimų departamento auditą ir galimai vengė įstatymuose nustatytos prievolės pranešti apie galimas korupcines veikas, nustatytas Pravieniškių pataisos namuose.

Remiantis premjero patarėjo Skirmanto Malinausko bei Teisingumo ministerijos Centralizuoto vidaus audito skyriaus vyriausiosios specialistės R. Kazėnienės paskelbta informacija, viceministras taip pat galimai naudojosi tarnybine padėtimi ir neleido apie įtariamas korupcines veikas pranešti Teisingumo ministerijos Vidaus audito skyriaus darbuotojams. Tai suponuoja kišimąsi į valstybės tarnautojo ar viešojo administravimo funkcijas atliekančio asmens veiklą.

Viešumoje paskelbta informacija apie tai, kad slapta audito tyrimo medžiaga nuteka suinteresuotiems asmenims, sudaro prielaidas manyti apie galimai korupcinio pobūdžio nusikalstamą veiką.

G. Paluckas jau anksčiau yra raginęs teisingumo ministrę trauktis iš pareigų, nes vadovaujant M. Vainiutei, net kelios Teisingumo ministerijai pavaldžios įstaigos dirba be vadovų, o konkursų ar atrankų rezultatai į vadovaujančias pareigas dėl neaiškių priežasčių netenkino ministerijos vadovybės.

 

Close