Socialdemokratų frakcijoje – aplinkos ministras K. Mažeika

Socialdemokratų frakcijoje – aplinkos ministras K. Mažeika

Konstituciniam Teismui (KT) paskelbus, kad Miškų įstatymo pataisos Seime buvo priimtos prieštaraujant Konstitucijai, Seimo socialdemokratų partijos frakcija kviečiasi aplinkos ministrą „valstietį“ Kęstutį Mažeiką.

„Norime, kad aplinkos ministras atskleistų savo viziją, ką ketina daryti su pradėta miškų reforma. Juo labiau, kad K. Mažeika, būdamas Seimo Aplinkos apsaugos komiteto pirmininkas, buvo vienas iš reformos iniciatorių“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnas Julius Sabatauskas.

Seimo LSDP frakcijos nariai su ministru ketina aptarti pradėtos miškų reformos trūkumus, plynų kirtimų uždraudimą miškuose.

„Turime grįžti prie urėdijų sistemos, kurioje pašalinus sistemos korupcines ir neskaidrumo landas, miškininkams būtų grąžintos uniformos, o žmonėms – miškininko profesijos prestižas“, – sako frakcijos narys Linas Balsys.

KT nutarimu pripažino, kad Miškų įstatymo pakeitimo įstatymas prieštarauja Konstitucijai: įstatymai ypatingos skubos tvarka gali būti priimami tik išskirtiniais, konstituciškai pagrįstais atvejais.

Close