Socialdemokratų frakcija: pensijų pristatymas į namus yra žmonių teisė, o ne valdžios malonė

Socialdemokratų frakcija: pensijų pristatymas į namus yra žmonių teisė, o ne valdžios malonė

Socialdemokratų frakcija, siekdama, kad nebepasikartotų situacija, kai pensijų pristatymas į namus atskiruose regionuose smarkiai vėlavo, įregistravo Socialinio draudimo pensijų įstatymo pataisas.

Priėmus šias pataisas pensijas į namus galės pristatyti tik universaliosios pašto paslaugos teikėjas, galintis garantuoti tinkamą ir laiku įvykdomą paslaugos atlikimą.

Vienas iš įstatymo pataisų iniciatorių Seimo narys Linas Balsys, teigia, kad chaosas dėl laiku nepristatytų į namus pensijų įvyko dėl netinkamo viešųjų paslaugų pirkimo reglamentavimo.

„Tokia chaotiška situacija susiklostė todėl, kad kai kuriose vietovėse pensijų į namus pristatymui viešuosius pirkimus laimėjo įmonės, kurios nebuvo pajėgios paslaugą teikti laiku ir kokybiškai. Priėmus mūsų siūlomas pataisas pensijų pristatymo į namus paslaugą galėtų teikti tik universalios paslaugos teikėjas. Juo Vyriausybė viešo konkurso būdu skiria tik tą įmonę, kuri turi visas reikalingas galimybes ir infrastruktūrą teikti paslaugą visoje Lietuvos teritorijoje bei atitinka kitus griežtus, įstatymuose numatytus reikalavimus. Ši pataisa garantuotų pensijų pristatymo į namus patikimumą, skaidrumą, o taip pat leistų „Sodrai“ sutaupyti lėšas, kurios dabar išleidžiamos atskirų viešųjų pirkimų kiekvienoje savivaldybėje organizavimui“, – sako L. Balsys

Šiuo metu universalias paslaugas teikia AB „Lietuvos paštas“, tačiau tokių paslaugų teikėjomis gali tapti ir kitos įmonės, kurios įvykdytų numatytus reikalavimus.

„Visi suprantame, kad senjorai yra viena pažeidžiamiausių visuomenės grupių socialine ir ekonomine prasme. Jie sudaro didelę dalį žemiau skurdo ribos gyvenančių žmonių. Todėl pensijų pristatymo vėlavimas ne tik pažeidžia teisėtus senjorų lūkesčius, bet ir sukuria socialines įtampas, kursto nepasitikėjimą valstybe. Ypatingai svarbu sutvarkyti teisinį reguliavimą taip, kad išvengtume tokių incidentų kaip šią žiemą, kai žmonės dėl ženklaus pensijų vėlavimo susidūrė su realia grėsme neužtikrinti gyvybiškai būtinų poreikių – nusipirkti maisto, vaistų, susimokėti už komunalines paslaugas“, - sako socialdemokratė Dovilė Šakalienėa

Susiję straipsniai

Close