Socialdemokratų frakcija balsavo sudaryti frakcijų koaliciją su valstiečiais

Socialdemokratų frakcija balsavo sudaryti frakcijų koaliciją su valstiečiais

Lietuvos socialdemokratų partijos tarybai šeštadienį nusprendus nutraukti koalicijos sutartį su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga, Seimo socialdemokratų frakcija pirmadienį balsavo už sprendimą sudaryti frakcijų koaliciją su valstiečių žaliųjų frakcija pagal Seimo Statutą.

Už tokį sprendimą pasisakė 10 frakcijos narių: Juozas Bernatonis, Antanas Vinkus, Artūras Skardžius, Irena Šiaulienė, Rimantė Šalaševičiūtė, Algirdas Butkevičius, Rimantas Sinkevičius, Andrius Palionis, Gediminas Kirkilas ir Darbo partijos atstovas Valentinas Bukauskas.

4 frakcijos nariai nepritarė frakcijų koalicijai su valstiečiais žaliaisiais: Rasa Budbergytė, Raminta Popovienė, Algirdas Sysas ir Juozas Olekas.

Seimo narys Julius Sabatauskas balsuodamas susilaikė.

Socialdemokratų tarybos sprendimas – trauktis iš valdančiosios koalicijos su Valstiečių ir žaliųjų sąjunga, daugumos socialdemokratų frakcijos narių nuomone, buvo pernelyg ankstyvas, pagrįstas emocijomis, bet ne argumentais. Nebuvo aiškiai įvardinta, kuo socialdemokratų darbas opozicijoje bus konstruktyvesnis už darbą valdančiojoje koalicijoje. Pateiktas darbo opozicijoje planas nebuvo konkretus, numatantis realias pasekmes partijai.

Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas ragino tokiam sprendimui nepritarti, nes tai prieštarauja partijos tarybos priimtam sprendimui.

Close