Socialdemokratų atsakas S. Skverneliui: Vyriausybės posėdžius įrašysime ir padarysime viešais

Socialdemokratų atsakas S. Skverneliui: Vyriausybės posėdžius įrašysime ir padarysime viešais

Premjeras Saulius Skvernelis savo Vyriausybė kanceliarijos rankomis pašalino galimybę peržiūrėti Vyriausybės posėdžių įrašus. Svarbūs sprendimai, diskusijos ir motyvai – tamsoje, jų peržiūrėti ir išklausyti savo pasirinkimu piliečiai nebegali.

Todėl Lietuvos socialdemokratų partija Vyriausybės posėdžius dokumentuos, o jei reiks, filmuos ir įrašus padarys prieinamus visiems norintiems ir visam laikui.

Pasak LSDP pirmininko Gintauto Palucko, situacija – kaip blogiausiais Lietuvos laikais, kada didžiausias valdžios priešas buvo tauta. „S. Skvernelis nori tylos priedangos? Jis renkasi verčiau atjungti piliečius nuo informacijos negu atsakyti į informuotų piliečių kritiką? Ačiū, ne: ne tam socialdemokratai atsinaujino iš pagrindų, kad liudytų žodžio laisvės laidotuvėse“, – sako Gintautas Paluckas.

LSDP komunikacijos vadovo Justino Argusto teigimu, viešų Vyriausybės posėdžių įrašai bus sukelti į YouTube platformą: „Ir įrašų – netrinsime: jie bus prieinami visiems ir tiek ilgai, kiek gyvuos laisvas internetas. Visi privalome turėti galimybę bet kada pasitikrinti, ar politikai, skelbdami apie posėdžiuose priimtus sprendimus, kalba tiesą“.

Kartu socialdemokratai ragina iš atstovų Seime, Vyriausybėje ir Europarlamente reikalauti laisvo žodžio apsaugos ir žiniasklaidos laisvės gynybos. Raginama kreiptis į savo atstovus ir priminti, kad piliečiai nėra pasyvūs valdžios procesų stebėtojai.

Susiję straipsniai

Close