Socialdemokratinė vizija Lietuvai | Žalioji politika

Socialdemokratinė vizija Lietuvai | Žalioji politika

LSDP tęsia Socialdemokratinės vizijos Lietuvai iki 2024 metų svarstymus. Tai jau bus paskutinė diskusija.  Šįkart tema - Žalioji politika: tvarus žemės ūkis ir aplinkos apsauga.

KADA? lapkričio 19 d. (pirmadienį) 18:00–20:00 h.,

KUR?  Novotel Vilnius Centre (Gedimino pr. 16).

Pasaulis atsidūręs kryžkelėje. Per pastaruosius dvidešimt penkerius metus gėlo vandens vienam žmogui sumažėjo 26 proc. Negyvosios zonos vandenynuose išaugo 75 proc. Išnaikinta beveik 130 milijonų hektarų miškų. Stuburinių gyvūnų sumažėjo 29 proc. (o nuo 1970 m. - 58 proc.). Anglies dvideginio koncentracija išaugo 62 proc. Pavymui stebime ir drastišką šiltnamio efektą, vis dažniau pasikartoja ektremaliai karštos vasaros bei ekstremalliai šaltos žiemos. Nereikia apsigauti - tokios anomalijos ir yra klimato kaitos padariniai, kylant vidutinei temperatūrai Žemėje. Žmonių pagausėjo 35 proc., kas sukelia dar daugiau įtampų dėl besaikio Žemės išteklių vartojimo.

Lietuvą šie globalūs procesai veikia kaip ir kiekvieną kitą šalį. Todėl žalioji darbotvarkė - viena iš kertinių atsinaujinusios LSDP vizijos dėmenų. Privalome ieškoti išeičių, kaip prisidėti prie bendrų pastangų išsaugant Žemę. Skirdami deramą dėmesį tvaraus vystymosi klausimams, mes, Lietuvos socialdemokratai, taip pat matome ir atsiveriančias galimybes, kaip sustiprinti šalies ekonomiką - plėtojant eko-inovacijas ir sumaniai tausojant turimus gamtos išteklius.

----------

SVARSTYME DALYVAUJA:

Vidas Juodsnukis, Šeimos ūkininkų sąjungos pirmininkas
Arūnas Svitojus, LR Žemės ūkio rūmų direktorius
Vytautas Buivyda, Lietuvos jaunųjų ūkininkų ir jaunimo sąjungos pirmininkas
Linas Balsys, LR Seimo narys, LSDP frakcijos Seime narys
Liutauras Gudžinskas, politologas, Vilniaus universiteto docentas
Raminta Jakelaitienė, LSDP pirmininko pavaduotoja
Linas Jonauskas, LSDP atsakingasis sekretorius, buvęs aplinkos apsaugos viceministras
Gintautas Paluckas, LSDP pirmininkas

Close