Socialdemokratės Moterų politikos lyderių forume: turime sulaužyti vyrų mąstymo klišes

Socialdemokratės Moterų politikos lyderių forume: turime sulaužyti vyrų mąstymo klišes

Lietuvoje vykstančiame Pasauliniame 2018 m. Moterų politikos lyderių suvažiavime dalyvauja socialdemokratės Rasa Budbergytė ir Raminta Popovienė.

Kalbėdamos Seime surengtoje Seimo delegacijos dalyvių spaudos konferencijoje, jos akcentavo, kad mūsų valstybėje trūksta supratimo, kaip kompensuoti moterims už tą sunkų darbą, kurį jos dirba namuose, augindamos vaikus, prižiūrėdamos ir slaugydamos pasiligojusius, pasenusius ar neįgalius asmenis. Trūksta ir privačiai teikiamų paslaugų ir valstybės sukurtos infrastruktūros. Dėl tokio moterų užimtumo namuose nuostolius patiria ir pati valstybė – Lietuva vis labiau jaučia darbo jėgos trūkumą, tačiau vis dar nesiimama statyti darželių, pensionatų, o priežiūros paslaugas savo artimiesiems namuose teikia moterys.

„Leisti vaiką į lopšelį Vilniuje kainuoja apie 500 eurų, tikrai reta jauna šeima išgali sumokėti tokią sumą“, – spaudos konferencijoje sakė R. Budbergytė.

Dėl vyrų ir moterų užimtumo lygio skirtumo per metus Europos Sąjungoje patiriamas 370 mlrd. eurų ekonominis nuostolis. Tai - negautos algos, socialinio draudimo įmokos, išmokos, priminė R. Budbergytė

Dėl mažesnių algų, trumpesnio būtinojo darbo stažo moterys gauna mažesnes socialines išmokas ir pensijas. Lietuvoje moterys gauna 18 procentų mažesnes pensijas nei vyrai.

„Turime sulaužyti vyrų mąstymo klišes. Šalyse, kur moterų teisės neužtikrintos, daug prastesnė ir pačių vyrų sveikata, jų psichologinė savijauta“, – teigia socialdemokratė.

Tuo tarpu R. Popovienė palietė socialiai labiausiai pažeidžiamą grupę – neįgalias moteris. Tarp visų neįgaliųjų jos sudaro 54 procentus, tuo tarpu iš jų dirba – tik 1 procentas.

„Neįgalios moterys diskriminuojamos dvigubai – ir dėl lyties, ir dėl neįgalumo. Joms kur kas sunkiau įsidarbinti negu neįgaliems vyrams“, – sakė R. Popovienė spaudos konferencijoje.

„Dabar, kai Seime svarstomi mokesčių sistemos pakeitimai, turime pasakyti, kad reikalingas didesnis finansų perskirstymas tam, kad daugiau lėšų iš biudžeto galėtume skirti infrastruktūrai kurti ir taip įgalinti mūsų moteris“, – kalbėjo R. Budbergytė.

 

Close