Socialdemokratai: „žaliojo“ ministro priemonės imituoja miškų kirtimų draudimą

Socialdemokratai: „žaliojo“ ministro priemonės imituoja miškų kirtimų draudimą

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų partijos (LŽVS) deleguoto Aplinkos ministro Kęstučio Navicko  Seime paskelbtos saugomų miškų kirtimų draudimo priemonės – tik draudimų imitacija ir bandymas išvengti realiai tokius kirtimus draudžiančių įstatymo pataisų. Aplinkos ministro veikloje – vis daugiau ženklų, kad jis atstovauja medienos perdirbėjų, o ne visuomenės interesams.

Sauliaus Skvernelio vadovaujama Vyriausybė, nusprendusi didinti kertamų miškų plotus, sukėlė visuomenės pasipiktinimą ir protesto akcijas. Vietoje to, kad atšauktų kirtimų didinimą, siunčia aplinkos ministrą su „užkalbėjimais“ iš Seimo tribūnos apie planuojamas ministerijos priemones. Tokios nuomonės laikosi socialdemokratai.

Bandoma nuraminti visuomenę, tačiau, pavyzdžiui,  Labanoro girioje tie plyni kirtimai toliau vyks kaip vykę.

„Skelbiamos ministro K. Navicko priemonės plynųjų kirtimų uždraudimą saugomose teritorijose tik imituotų. Jos tik iš dalies ribotų saugomų miškų niokojimą, bet neuždraustų plynų kirtimų juose. Bandoma nuraminti visuomenę, tačiau, pavyzdžiui,  Labanoro girioje tie plyni kirtimai toliau vyks kaip vykę. Be to, nekalbama kas bus po to, kai iškirs, kaip bus miškas atkuriamas“, - sako LSDP frakcijos narys Linas Balsys.

Socialdemokratai ragina Seimo narius, taip pat ir „valstiečius-žaliuosius“ svarstyti ir priimti parlamentaro L. Balsio parengtas ir dar praeitos sesijos metu pateiktas Miškų įstatymo pataisas.

„Istorija kartojasi. Mes mokame susitelkti ir apginti tėviškę – taip jau padarėme mūrų stoję prieš Ignalinos trečio bloko statybą 1988 metais. Dabar telkiamės, kad ateities kartoms būtų išsaugotos Lietuvos sengirės. Istoriškai – nuo LDK laikų iki Miško brolių – Lietuvos girios yra gyvybiškai svarbios mūsų tautai, todėl jų sugrąžinimas visuomenei yra gerokai prasmingesnis už iškirtimą ir vienkartinį pelną“, - sako LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai „žaliaisiais“ save vadinantiems „valstiečių“ atstovams primena įsipareigojimus Vyriausybės programoje: sumažinti plynus kirtimus. Taip pat siūlo atšaukti kirtimų didinimus ir Seime palaikyti L. Balsio pateiktą plynus kirtimus saugomuose miškuose draudžiančią įstatymo  pataisą.

Susiję straipsniai

Close