Socialdemokratai: vyriausybė gyvena savo rožinį gyvenimą, o žmonės - savo

Socialdemokratai: vyriausybė gyvena savo rožinį gyvenimą, o žmonės – savo

Vyriausybė, pateikusi Seimui savo veiklos ataskaitą, taip ir nesugebėjo savo retorikos susieti su realiu žmonių gyvenimu, jų poreikiais, lūkesčiais ir svarbiausių valstybės sektorių veiklos pažanga. Socialdemokratų vertinimu, vyriausybė savo darbus galėjo bent jau  pateikti objektyviai, o dabar, kurią sritį bepaimsi, ataskaitoje – tik liguista savęs panegirika.

Visos tarptautinės institucijos objektyviai jau įvertino, kad Lietuvos pažanga įvairiose srityse buvo maža arba labai maža.

„Sveikimas prasideda nuo pripažinimo, tuo tarpu dabartinė Vyriausybė toliau tęsia savo rinkimų propagandos žanrą ir seka saldžias pasakas, nepripažindami jokių klaidų ir nematydami savo veiklos spragų. Todėl vertinti tą pasakų rinkinį, kurį jie vadina ataskaita – neįmanoma. Visos tarptautinės institucijos objektyviai jau įvertino, kad Lietuvos pažanga įvairiose srityse buvo maža arba labai maža. O žinant, kad tai buvo didžiausio ekonominio augimo laikotarpis, galiu pridurti, kad – per maža“, – vertina  Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai didžiausia problema mato tai, kad dabartinė Vyriausybė dirbo išties didžiausio ekonominio augimo sąlygomis, tačiau nesugebėjo to augimo metu uždirbtų pinigų perskirstyti per biudžetą gyventojams. Viešojo sektoriaus darbuotojai – mokytojai, medikai ir kiti kaip tik tuo metu desperatiškai protestavo ir prašė adekvačių algų normaliam pragyvenimui.

Ekonominio augimo vaisiai pasiekė pavienes gyventojų grupes, bet skurdas, nepriteklius apčiuopiamai nesumažėjo.

 „Iš Seimui pateiktos Vyriausybės veiklos ataskaitos susidaro įspūdis, kad vyriausybė gyvena savo rožinį gyvenimą, o Lietuvos žmonės – savo. Europos Komisija naujausioje Lietuvos pažangos ataskaitoje mūsų pažangą vertina kaip kuklią, tuo tarpu pati Vyriausybė savo pasiekimus vertina perdėtai. Struktūrinės reformos, kuriomis didžiuojasi, vaisių, deja, neduoda. Visi minimalios algos, pensijų pakėlimai yra apspręsti augusios ekonomikos tempais. Žinoma, Vyriausybė sugeba raškyti vaisius ir girtis tuo, ką sukūrė Lietuvos žmonės ir verslas. O sritys priklausančios nuo politinės valdžios liko apleistos. Mokinių pasiekimų rezultatais Lietuva pasigirti negali, kaip ir sveikatos apsauga, inovatyvių vaistų ir gydymo būdų taikymu ar didesnėmis investicijomis į socialinę apsaugą. Ekonominio augimo vaisiai pasiekė pavienes gyventojų grupes, bet skurdas, nepriteklius apčiuopiamai nesumažėjo“, – sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratų teigimu, savo veiklos pristatymą, objektyvumo vardan, Vyriausybė galėjo pagrįsti bent jau nepriklausomų tarptautinių ekspertų ir institucijų vertinimais.

„Rodos ir vargo nebuvo – tokia pirma ir vienintelė mintis išgirdus, ką Vyriausybė pati kalba apie savo veiklą. Iš dainos žodžių neišmesi, o daugiau nėra ką bepridurti,“ – vyriausybės veiklos pristatymo metu Seime apibendrino socialdemokratas Algirdas Sysas.

Susiję straipsniai

Close