Socialdemokratai: vienkartinių išmokų mokėjimo nukėlimas rodo norus iždo pinigus naudoti rinkimų kampanijai

Socialdemokratai: vienkartinių išmokų mokėjimo nukėlimas rodo norus iždo pinigus naudoti rinkimų kampanijai

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nariai, registravę siūlymą, kad vienkartinės 200 eurų išmokos būtų mokamos ne rugpjūtį, o birželio mėnesį, sako, kad būtent tokiu atveju reali būtų ir deklaruojama parama pažeidžiamiausiems gyventojams, ir efektyviausiai skirti pinigai, norint jais paskatinti vartojimą ir ekonomikos atsigavimą.

Vyriausybės atsikalbinėjimai, kad pinigams skirti reikia kelių mėnesių atrodo naiviai.

„Mes ir toliau laikomės nuomonės, kad pensininkų ir kitų valstybės paramos gavėjų pajamas reikia nuolat didinti, o vienkartinės išmokos ekonominį efektą duos, jeigu valstybės parama bus išdalinta greitai, krizei tik įsibėgėjant, o ne kažkada link rinkimų. Vyriausybės atsikalbinėjimai, kad pinigams skirti reikia kelių mėnesių atrodo naiviai ir nepaslepia valdančiųjų noro panaudoti valstybės iždo pinigus savo rinkimų kampanijai“, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Sumažintos „Sodros“ įmokos reiškia ir mažesnes pensijas. Taigi, viena ranka atėmę galimybę  kelti pensijas, kita ranka dalina vienkartines išmokas.

Pasak socialdemokratų, jeigu Vyriausybė nenori atrodyti prieš rinkimus papirkinėjanti rinkėjus ir deklaruoja, kad padeda pažeidžiamiausiems gyventojams sunkiu metu, tai ir turėtų padėti, kai jiems sunku, o ne prieš pat rinkimus.

„Didesnės pajamos pensininkams tikrai reikalingos, niekas nesiginčytų. Bet aš norėčiau priminti valstiečių išdalintą milijardą milijonui, kai buvo sumažintos įmokos „Sodrai“ vienu procentu. Sumažintos „Sodros“ įmokos reiškia ir mažesnes pensijas. Taigi, viena ranka atėmę galimybę  kelti pensijas, kita ranka dalina vienkartines išmokas. Nematau čia socialinio teisingumo“, - teigia Seimo Socialinių reikalų ir darbo komiteto pirmininkas Algirdas Sysas.

Ekonomikos ir finansų ekspertai kalba apie tai, kad siekiant greitesnio ekonomikos smukimo stabdymo – svarbu greitos, iškart taikomos priemonės, o uždelstos, atvirkščiai, ekonominį kilimą gali stabdyti, nes dėl mažėjančių pajamų, gyventojai ima taupyti. Tuo tarpu Lietuva visas priemones linkusi uždelsti.

„Ekonominė krizė tiesiogiai susijusi ir su psichologine – finansinį netikrumą jaučiantys žmonės bijos leisti pinigus, tad po kelių mėnesių išmokėti pinigai greičiausiai bus padėti „į kojinę“, taip užsukant užburtą baimės ir krentančio vartojimo ratą. Jei jau Vyriausybė išgirdo pasaulio ir Lietuvos ekspertų perspėjimą, kad delsimas padėti nuo pandemijos kainuos sunkesnę ir ilgesnę ekonominę krizę, tuomet reikia nedelsti ir numatytas išmokas mokėti dabar“, - sako socialdemokratė Dovilė Šakalienė.

Susiję straipsniai

Close