Socialdemokratai: „Valstiečių“ regionų politika – ligoninių naikinimas?

Socialdemokratai: „Valstiečių“ regionų politika – ligoninių naikinimas?

Socialdemokratai: „Valstiečių“ regionų politika – ligoninių naikinimas?

Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime seniūnas Juozas Olekas kartu su kitų opozicinių Seimo partijų atstovais palaiko medikus ir pacientus, kylančius į kovą prieš valdžios užmojus uždarinėti rajonų ligonines.

„Matome, kad sveikatos ministras neturi aiškios vizijos, kaip reformuoti sveikatos sistemą. A. Veryga mato tik tai, ką reikia uždrausti, uždaryti, bet nemato, kaip visa tai reikėtų pertvarkyti“, – Seimo opozicinių partijų frakcijų surengtoje spaudos konferencijoje sakė J. Olekas.

A. Veryga mato tik tai, ką reikia uždrausti, uždaryti, bet nemato, kaip visa tai reikėtų pertvarkyti

Pasak socialdemokratų frakcijos seniūno, užsimoję uždarinėti rajonų ligonines, valdantieji turėtų galvoti ir apie ten dirbančius žmones, ir apie pacientus. „Ministras pirmiausia turėjo pristatyti visuomenei savo viziją: kaip visa tai finansuos, gal kur nors kažką uždarys, pateiks argumentus ir pasiūlys, kaip užtikrins to rajono gyventojų sveikatos apsaugą. Bet, vietoje to, kalbama apie pažeidimus ligoninėse, jų uždarinėjimą, ligoninės šmeižiamos. O medikai ir pacientai laikomi nežinioje, įtampoje ir baimėje. O ministras kalba apie gimdymus namuose“, – teigia Seimo narys.

Reformatoriais norintys būti valdantieji, socialdemokratų manymu, sveikatos sistemą nustūmė į duobę. Ši socialiai jautri sritis – ypač svarbi regionų politikai. Primename: prezidentė Dalia Grybauskaitė vetavo šiuos valdančiųjų skubotus, socialiai neatsakingus sprendimus Seime.

„Savo programoje skelbę apie regionų stiprinimą, praktikoje valstiečiai vykdo regionų naikinimą, nes užmojai uždarinėti rajonų ligonines veda į tai. Čia – klaida ir atsakomybė ne vien sveikatos apsaugos ministro, bet ir ministro pirmininko: jis yra tiesiogiai atsakingas už vyriausybės programos įgyvendinimą“, – primena J. Olekas.

Socialdemokratai, kaip ir kitos opozicinės Seimo partijų frakcijos, ketina pasipriešinti valdančiųjų norui rudens sesijos metu atmesti prezidentės veto, kuriuo buvo užkirstas kelias rajonų ligoninių uždarinėjimui.

Susiję straipsniai

Close