R. Budbergytė: valdantieji tarsi įveda baudas už automobilio pirkimą

R. Budbergytė: valdantieji tarsi įveda baudas už automobilio pirkimą

R. Budbergytė: valdantieji tarsi įveda baudas už automobilio pirkimą

Seimo socialdemokratų partijos frakcija pasisako prieš valdančiųjų siūlomą motorinių transporto priemonių mokestį. Socialdemokratų teigimu, jo negalima net vadinti taršos mokesčiu, nes kiekvienas automobilis reguliariai teršia aplinką tiek, kiek sudegina kuro. Tuo tarpu įvedamu mokesčiu tiesiog baudžiami žmonės, perkantys automobilį.

Tai - juodosios biudžeto skylės lopymas, o ne ketinimas prisidėti prie klimato gerinimo programų.

„Toks mokestis yra tiesiog bauda žmogui už tai, kad jis perka automobilį. Taip bus tiktai stabdomas Lietuvos automobilių parko atnaujinimas. Juk jau dabar mūsų gyventojai važinėja su pakankamai senais ir aplinką labiau teršiančiais automobiliais lyginant ne tik su Europos senbuvėmis, bet ir su kaimyninėmis šalimis, pavyzdžiui, Estija“, - sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratų vertinimu valdantieji įvesdami automobilių registracijos mokesčius tiesiog desperatiškai bando užlopyti biudžeto skyles, net neišdiskutavę su visuomene.

„Ne veltui tokie mokesčiai įvedami penktadienį, 13 dieną, ir dar per pilnatį. Jie tikrai atsilieps visai tautai, nes norima užlopyti biudžeto skylę, kuri jau yra juodoji. Jeigu tai taršos mokestis, tai kodėl neapmokestinama sunkioji technika, traktoriai. Jie ką – neteršia? Jeigu mes kalbame apie registracijos mokestį, irgi – kodėl įvedamas ne visoms transporto priemonėms, tiems patiems traktoriams? Tai - juodosios biudžeto skylės lopymas, o ne ketinimas prisidėti prie klimato gerinimo programų“, - Seime svarstant transporto priemonių mokestį sakė socialdemokratas Algirdas Sysas.

Motorinių transporto priemonių pirmos registracijos mokesčio įstatymo projektą kritiškai įvertino ir ekspertai. Jų išvadomis, įvedami vienkartiniai registracinio pobūdžio taršos mokesčiai stabdo sprendimą keisti automobilį.

Susiję straipsniai

Close