Socialdemokratai valdančiuosius ragina atsisakyti „karingos užsienio politikos, kuri paremta melu“, tartis su opozicinėmis partijomis

Socialdemokratai valdančiuosius ragina atsisakyti „karingos užsienio politikos, kuri paremta melu“, tartis su opozicinėmis partijomis

Opozicinės Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) Seimo frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas valdančiuosius ragina atsisakyti „karingos užsienio politikos, kuri paremta melu", tartis su opozicinėmis partijomis.

Socialdemokratai pabrėžia, kad šia savaitę „Lietuvos geležinkelių" viešai paskelbtas JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro (OFAC) išaiškinimas dėl JAV paskelbtų sankcijų „Belaruskalij" bendrovei „viską sudėlioja į savo vietas".

Pasak G. Palucko, viešoje erdvėje valdančiųjų atstovai platino vienokią informaciją, tuo metu elgėsi priešingai.

„OFAC išaiškinimas dar kartą liudija, kad visi sprendimų priėmėjai iš esmės viską žinojo ir niekas sankcijų įsivesti nenorėjo. Todėl ir buvo tris mėnesius aiškinamasi, derinama. Kitaip tariant, viena buvo sakoma, o kita – daroma.

Viešojoje erdvėje buvo skleidžiama neva vertybinė pozicija, kad „baltarusiškų trąšų vagonai turi sustoti", bet realybė buvo labai buitinė – niekas to sąmoningai nesirengė daryti. Regis, konservatoriai nesitikėjo tokio neigiamo visuomenės vertinimo atėjus dienai „X", – vertina LSDP Seimo frakcijos seniūnas.

G. Palucko teigimu, nesutarimai šiuo klausimu Vyriausybėje ir valdančiojoje koalicijoje tokioje situacijoje yra savaime suprantami, nes „neįmanoma aptarinėti to, kas paremta melu".

„Jeigu mes tokią politiką norime įgyvendinti, tuomet taip ir darykime. Tačiau dabar gadiname savo šalies reputaciją, kompromituojame save užsienio partnerių akyse – jie gi tokių mūsų valdančiųjų veidmainiškų žaidimų nežino.

Taip, pridalinus skambių pažadų, visko prikalbėjus, grįžti į tikrą gyvenimą, kuriame yra darbo vietos, verslai, teisės aktai, sutartys, valdantiesiems yra sudėtinga. Bet jie tai turėtų priimti kaip faktą, pagaliau pripažinti visuomenei, kad kažkas pasikeitė, o ne sukišti galvą į smėlį ir apsimesti, kad nieko nevyksta. Patys susikūrė problemą ir dabar nenori prisiimti atsakomybės", – teigia G. Paluckas.

Socialdemokratų manymu, siekiant stabilizuoti padėtį privalu baigti konfliktiškumą ir ieškoti bendro sutarimo.

„Užsienio politika iki šiol buvo grindžiama pozicijos ir opozicijos sutarimu dešimtmečiams. Tokiu būdu ir mūsų partneriams nereikėdavo tikėtis jokių radikalių siurprizų pasikeitus valdžiai. Mes, socialdemokratai, siūlome prie to grįžti. Atsisakykime karingos užsienio politikos, kepurės juk nenukris. Dabar nuostolius turės atlaikyti mūsų visuomenė, verslai, o vykdomos politikos rezultato –nesulauksime", – sako G. Paluckas.

Primename, kad „Lietuvos geležinkeliai" (LTG) sulaukė oficialaus JAV Iždo departamento Užsienio aktyvų kontrolės biuro (US Treasury Department's Office of Foreign Asset Control, OFAC) išaiškinimo, kaip turėtų traktuoti Baltarusijos bendrovei „Belaruskalij" paskelbtas sankcijas. Apie tai bendrovė informavo pirmadienį.

Įmonei atsiųstame rašte išdėstyta informacija patvirtina, kad bendrovės priimti sprendimai atitinka galiojantį reglamentavimą – kitaip tariant, JAV sankcijų reikalavimai nepažeidžiami.

Susiję straipsniai

Close