Socialdemokratai – už NSGK išvadas, tačiau prieš žiniasklaidos laisvės ribojimus

Socialdemokratai – už NSGK išvadas, tačiau prieš žiniasklaidos laisvės ribojimus

Seimo socialdemokratų partijos (LSDP) frakcija pritarė Seimo Nacionalinio saugumo komiteto išvadoms. Vis dėlto, socialdemokratai balsavo iš esmės ne dėl konkrečių išvadų, o dėl esminės nuostatos, pripažindami, kad valstybėje yra rimtų problemų dėl politinės korupcijos. Pripažindami, kad negalima taikstytis su esama situacija. Tačiau tuo pat metu socialdemokratai pažymi, kad negalima nutylėti ir taikstytis su tuo, kaip vyko šis tyrimas.

„Selektyvus tyrimo objektų pasirinkimas, bandymas politizuoti kai kuriuos aspektus, pateikti populistiniai siūlymai, varžantys spaudos laisvę arba dėl milijardų išieškojimo be teisinio pagrindo, labiau panašūs į prasidėjusią rinkimų kampaniją negu į nuoseklų ir gilų parlamentinį tyrimą“, – iš Seimo tribūnos pasisakė LSDP frakcijos vardu kalbėjusi Seimo narė Rasa Budbergytė.

LSDP frakcijos nariai nepritaria NSGK išvadų punktui dėl visuomenės informavimo priemonių licencijavimo, kuris varžytų spaudos žodžio laisvę, žmonių teisę gauti informaciją, taip pat sudarytų prielaidas politinės valdžios institucijoms manipuliuoti žiniasklaida.

Close