Socialdemokratai susitiks su Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga

Socialdemokratai susitiks su Lietuvos švietimo ir mokslo profesine sąjunga

Rugsėjo 4 d., pirmadienį, 10.00 Seimo Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos nariai nuotoliniu būdu susitiks su Lietuvos švietimo ir mokslo profesinės sąjungos pirmininku Egidijumi Milešinu.

Tema – profsąjungos derybos su Švietimo, mokslo ir sporto ministerija, ketinimai skelbti streiką, švietimo sektoriaus aktualijos.

Mokytojams rengiantis streikui, socialdemokratai trečiadienį kalbėjosi su švietimo, mokslo ir sporto ministru Gintautu Jakštu, o ketvirtadienį susitiko su Lietuvos švietimo darbuotojų profesinės sąjungos atstovais.

LSDP ketvirtadienį kreipėsi į švietimo, mokslo ir sporto ministrą Gintautą Jakštą ragindama neneigti gilėjančių problemų mokyklose, audituoti pradėtas reformas ir tartis su teisėtus reikalavimus keliančiomis ir streikuoti besiruošiančiomis mokytojų profesinėmis sąjungomis.

LSDP frakcija prašo surengti skubų Susitarimo dėl Lietuvos švietimo politikos priežiūros grupės susitikimą.

Socialdemokratai įspėja, kad švietimui „šviečiasi liūdna ateitis“.

„Nauji vadovėliai laiku neparengti, trūksta apie 600 mokytojų, o partijų susitarimas dėl švietimo pažeidinėjamas. Galimi mokytojų streikai yra valdančiųjų neveiklumo pasekmė“, – sako LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė.

„Lėšos ugdymo reikmėms 2023 m. sumažintos daugiau nei tris kartus. Gilėja praraja tarp „elitinių“ ir likusiųjų mokyklų. Kyla grėsmė, kad miesteliuose nebeliks gimnazijų. Pedagogai migruoja į privačias mokyklas, kurioms finansavimo sistema tiesiog palankesnė. Vyksta šliaužianti švietimo privatizacija“, – įspėja Seimo LSDP frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Close