Socialdemokratai susitiko su kandidate į vaikų teisių apsaugos kontrolierės poziciją

Socialdemokratai susitiko su kandidate į vaikų teisių apsaugos kontrolierės poziciją

Trečiadienio popietę su kandidate į vaikų teisių apsaugos kontrolieres Edita Žiobiene susitikę Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos Seime nariai pretendentę įvertino palankiai.

„Labai malonu su jumis susitikti. Ankstesnėse kadencijose, matyt, dirbome nemažai. Labai daug tikėčiausi iš parlamentinės kontrolės ir man neramu, jog vaikus dažniausiai suprantame tik per socialinę sritį. Norėčiau, kad ir į biudžetą būtų žiūrima per vaiką“, - prisistatydama Seimo nariams teigė E. Žiobienė.

Seimo narė Rasa Budbergytė, reaguodama į kandidatės išsikeltus tikslus, teiravosi, kas turėtų vykdyti stipresnę parlamentinę kontrolę ir kaip tai turėtų atrodyti.

„Noriu pasitikslinti – ar socialinių reikalų ir darbo komitetas turėtų vykdyti didesnę kontrolę, ar turėtų atsirasti atskira vaiko teisių partija tam, kad klausimas sulauktų didesnio dėmesio?“ – klausė R. Budbergytė.

„Seimo ir kontrolieriaus santykis stipriai pasikeitė – anksčiau Seimas balsuodavo ir tvirtindavo kontrolieriaus ataskaitas, bet Konstitucinio Teismo išaiškinimu nuspręsta, jog to daryti nebereikia ir svarstymas dabar vyksta tik dviejuose komitetuose – žmogaus teisių ir socialinių reikalų. Tai ir yra tai, ką mes matytume keistino – jei kiekvienas komitetas pagal atitinkamą sritį pasižiūrėtų ir įvertintų, ką toje srityje reikia padaryti“, - sakė pretendentė į kontrolierės poziciją.

Susitikime dalyvavę Julius Sabatauskas ir Dovilė Šakalienė domėjosi, ar vykdomos ir planuojamos vykdyti visuomenės nuomonės apklausos bei tyrimai, kaip keitėsi gyventojų požiūris į vaikų auklėjimą ir ko reikėtų, kad tokių iniciatyvų būtų daugiau.

Atsakydami E. Žiobienė pripažino, jog biudžete tyrimams nėra nei cento, o visuomenės švietimui gali skirti apie 8 tūkstančius eurų, dėl kurių buvo susiderėta dar 2015 metais ir nuo to laiko suma nesikeitė.

„Bendroms išlaidoms, atmetus atlyginimus, turime 84 tūkstančius eurų, Turto bankui kasmet turime sumokėti 60 tūkstančių, tad nelabai kas lieka. Iš tų 8 tūkstančių, kuriuos gauname visuomenės švietimui, rengiame įvairias konferencijas, bet vertėjams mokėti negalime, todėl džiaugiamės Seimo pagalba suteikiant patalpas ir žmones. Net svečių kelionių išlaidų neapmokame“, - situaciją pristatė E. Žiobienė.

Dėl skyrimo į vaikų teisių apsaugos kontrolierės pareigas Seimas spręs sausio 7 dienos plenariniame posėdyje.

Close