Socialdemokratai steigia analitinį centrą – Solidarumo institutą

Socialdemokratai steigia analitinį centrą – Solidarumo institutą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) steigia analitinį centrą – Solidarumo institutą, kuris užsiims šviečiamąja, tiriamąja ir analitinėmis veiklomis.

Solidarumo instituto veiklos pradžią žymės kartu su Friedricho Eberto fondu ir Europos pažangiųjų tyrimų fondu lapkričio 3-4 dienomis Vilniaus universitete rengiama tarptautinė mokslinė konferencija „Išbrangus gyvenimui: solidarumo iššūkiai ir sprendimai Baltijos šalyse“.

LSDP vicepirmininkas dr. Liutauras Gudžinskas sako, kad strateginis instituto tikslas – šviesti Lietuvos gyventojus.

„Iki šiol Lietuvoje gajus suvokimas, kad vaistas nuo visų ligų – kuo daugiau konkurencijos tarp žmonių ir kuo mažiau valstybės. Manome, kad tai atgyvenęs mąstymas. Jo pasekmes paskutiniu metu kuo toliau, tuo labiau jaučiame. Smarkiai išaugusios kainos pastaruoju metu – tik vienas, bet labai rimtas pavojaus skambutis.

Mūsų žinia – turime tapti solidarūs ir padedantys vienas kitam. Būtent tai yra principinis atsakymas, jei norime įveikti dabartines negandas. Jei esame pasiryžę įgyvendinti lygiai prieš trisdešimt metų priimtos Konstitucijos atviros, teisingos, darnios pilietinės visuomenės ir teisinės valstybės priesakus. Jei siekiame sustiprinti Europą ir išsaugoti Žemę ateities kartoms“, – teigia L. Gudžinskas.

Pasak LSDP vicepirmininko, plėtojant Solidarumo instituto veiklą bus glaudžiai bendradarbiaujama su svarbiausiais Europos kairiųjų ir pažangiųjų jėgų analitiniais centrais.

„Keisimės idėjomis, tiesime tiltus ir supažindinsime Lietuvos visuomenę aktualiausiais svarstymais dėl solidarios politikos ir ekonomikos pagrindų bei praktinių pasiūlymų“, – pažymi L. Gudžinskas.

Susiję straipsniai

Close