Socialdemokratai siūlo leisti lengviau atsisakyti kaupimo antroje pensijų pakopoje

Socialdemokratai siūlo leisti lengviau atsisakyti kaupimo antroje pensijų pakopoje

Opozicinės Socialdemokratų partijos frakcijos nariai teikia įstatymo pataisą, kurią priėmus iš antrosios pensijų pakopos sistemos tiems, kas į ją buvo įtraukti automatiškai, būtų galima pasitraukti paprasčiau.

Įstatymo pataisą parengęs Socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad žmonės, kurie praleido progą atsisakyti pensijų kaupimo antrojoje pakopoje dabar yra verčiami aiškintis ir nurodyti „svarbias priežastis“, kodėl norima pasitraukti.

„Siūlome atsisakyti prievolės įrodyti „svarbias priežastis“. Užtektų žmogui tiesiog išreikšti valią grįžti į valstybinio socialinio draudimo sistemą ir būtų grąžinamos antrojoje pakopoje sukauptos lėšos su teigiama ar neigiama grąža“, - sako G. Paluckas.

Investicijų fondams užtikrinamos itin didelės maržos, kurios garantuoja, kad kaupiantys antrojoje pakopoje sukaups daug mažiau nei galėtų.

Socialdemokratų lyderis pabrėžia, kad antrosios pakopos pensijų fondai yra ribojami geografiškai, tad pensijos kaupėjas negali rinktis naudotis kitų valstybių, didesnę grąžą duodančiais fondais, kuriuos, pavyzdžiui, siūlo kitų valstybių bankai ar finansinės institucijos.

„Galų gale, investicijų fondams užtikrinamos itin didelės maržos, kurios garantuoja, kad kaupiantys antrojoje pakopoje sukaups daug mažiau nei galėtų, be to, nepaisant užtikrinamų pajamų, pensijų fondai neužsiima aktyviu investavimu ir investavimo portfelio valdymu“, - teigia G. Paluckas.

Socialdemokratai laikosi nuomonės, kad iš dalies valstybės subsidijuojama antrosios pakopos sistema yra ydinga nes, pasak G. Palucko, mažina dabarties pensininkų pensijas ir neskatina investavimo efektyvumo.

Gaunama nauda nėra investavimo nauda, tai viso labo tik mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama subsidija.

„Gaunama nauda nėra investavimo nauda, tai viso labo tik mokesčių mokėtojų pinigais finansuojama subsidija. Tam valstybės išleidžiami pinigai gali ir turėtų būti skiriamos dabartiniams pensininkams ar „Sodros” stabilumui užtikrinti“, - sako G. Paluckas.

Socialdemokratai siūlo, kad Pensijų kaupimo įstatymo pakeitimai įsigaliotų nuo šių metų birželio 30 d. Minėtą įstatymo pataisą kartu su G. Palucku teikia Seimo Socialdemokratų partijos frakcijos nariai Eugenijus Sabutis, Kęstutis Vilkauskas, Orinta Leiputė, Tomas Bičiūnas ir Dovilė Šakalienė.

Su įstatymo pataisa galima susipažinti ČIA

Susiję straipsniai

Close