Socialdemokratai siūlo išsaugoti pilietybę įvaikintiems Lietuvos piliečiams

Socialdemokratai siūlo išsaugoti pilietybę įvaikintiems Lietuvos piliečiams

Socialdemokratas Julius Sabatauskas siūlo Pilietybės įstatymo pataisą, kuria būtų suteikta teisė išlaikyti pilietybę Lietuvoje gimusiems vaikams, kuriuos įvaikina užsienio piliečiai, susituokdami su jų motina arba tėvu, arba tuo atveju, kai likusius be globos vaikus įvaikina užsienio piliečių šeimos.

„Dabar, vadovaujantis Pilietybės įstatymu, Lietuvos piliečiai, su gimimu įgiję pilietybę, ją praranda ir įgyja kitos šalies pilietybę, sukakus 21 metams, jeigu juos įvaikina kitų valstybių piliečiai. Dažnai būna atvejų, kai Lietuvos pilietės (piliečio) sutuoktiniai įvaikina savo sutuoktinio vaiką. Manau, kad neteisinga atimti pilietybę iš Lietuvos Respublikoje gimusių ir užsienyje įvaikintų vaikų. Svarbu išlaikyti tų vaikų ryšį su gimtąja šalimi ir palikti galimybę, sulaukus pilnametystės, grįžti į Lietuvą, prisidėti prie jos gerovės kūrimo“, – sako Seimo narys.

Šiandien J. Sabatausko pataisa Pilietybės įstatymui bus pateikta Seimo plenariniame posėdyje.

Socialdemokratai siūlo spręsti Lietuvos Respublikos pilietybės tęstinumo klausimus, užtikrinant Lietuvos Respublikos pilietybės išsaugojimą įvaikintiems Lietuvos Respublikos piliečiams ir iš Lietuvos išvežtiems piliečiams, kurių įtėviai yra kitų šalių piliečiai.

Close