Socialdemokratai: šis biudžetas – grubi valstybės valdymo klaida

Socialdemokratai: šis biudžetas – grubi valstybės valdymo klaida

Kitų metų biudžetas yra grubi valstybės valdymo klaida, nes ekonomikos augimo metais mažina valstybės galimybes teikti kokybiškas viešąsias paslaugas, sako Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) pirmininkas Gintautas Paluckas.

„Šis biudžetas yra pakrikštytas „rekordiniu“, bet ekonominio augimo metais kiekvienas biudžetas yra rekordinis, nes auga ekonomika, auga darbo užmokestis. Tačiau kitų metų biudžetas yra grubi valstybės valdymo klaida. Nes įvairios išlygos ir sprendimai, kurie „ištrupina“ biudžeto pajamas įvairioms smulkioms išmokoms po 14 eurų ir panašiai, mažina mūsų valstybės galimybes“, ­- sako G. Paluckas.

Anot LSDP pirmininko, tai reiškia, kad neinvestuojama į sveikatos apsaugą, neinvestuojama į švietimą, kultūrą.

„Kiekvienas iš mūsų paliekamas įsigyti visas tas paslaugas rinkoje. Toks matymas arba tokia koncepcija socialdemokratams yra absoliučiai nepriimtina. „Minimalios valstybės“ vizija – ne socialdemokratų vizija“, - pabrėžia G. Paluckas.

Jis mini, kad šis biudžetas pasižymi ir aibe kitų trūkumų, pavyzdžiui, manipuliacijomis skaičiais, statistine apgaule. Antai nurodoma, kad finansavimas socialinei apsaugai didėja beveik 500 mln. eurų, tačiau nutylima, kad iš „Sodros“ biudžeto bazinė pensija perkeliama į valstybės biudžetą.

„Biudžete – labai daug apgaulių, kurias gyventojai pajus metams dar neįsibėgėjus“, - sako G. Paluckas.

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos pirmininkas Julius Sabatauskas viešai pareiškė, kad frakcija tikrai negali balsuoti už tokį biudžeto projektą, kuris nėra socialiai orientuotas, o skirtas tik turtingųjų arba atskirų visuomenės grupių gerovei didinti.

Susiję straipsniai

Close