Socialdemokratai siekia mažinti siūlomas išmokų ūkininkams lubas: kol kas lobsta didžiausieji

Socialdemokratai siekia mažinti siūlomas išmokų ūkininkams lubas: kol kas lobsta didžiausieji

Kilus diskusijai, kokios turėtų būti tiesioginių išmokų ūkininkams lubos, socialdemokratai laikosi pozicijos, kad jos turėtų siekti 60 tūkstančių eurų. Siūloma 100 tūkstančių eurų riba, socialdemokratų vertinimu, nekeistų situacijos, kai didžiąją paramos dalį gauna stambieji ūkiai.

„Situacija, kai penki procentai stambiausių ūkių gauna pusę visų Lietuvos ūkininkams skiriamų išmokų – neteisinga ir ydinga. Tik apribojus paramos dydžius būtų galima tolygiau paskirstyti paramą ir padėti rinkoje dalyvauti vidutiniams, smulkesniems, šeimos ūkiams, o stambiųjų ūkių konkurencingumo tai nesumažintų", - sako Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas Gintautas Paluckas.

Socialdemokratai, siekdami mažesnių išmokų žemdirbiams lubų, remiasi regioninės politikos principais. Plėtra regionuose įmanoma tik sudarant sąlygas sėkmingai dirbti  smulkesniems, vidutiniams bei šeimų ūkiams.

„Kol kas matome nesutarimą tarp įvairių žemdirbių asociacijų, taip pat ir politikų. Klausimas reikalauja išsamesnės diskusijos ir atsiribojimo nuo vienos interesų pusės įtakos. Dabar, iškovojus didesnę paramą ir geresnes konkurencines sąlygas mūsų žemdirbiams Europos Sąjungoje, turime pasirūpinti, kad tomis galimybėmis galėtų pasinaudoti kuo daugiau mūsų žemdirbių, o ne vėl tie keli procentai ūkininkų, pasidalijantys didžiąją dalį paramos. Juk dėl to jau Lietuvai priekaištauja ir Europos Komisija. O socialdemokratų siūlymas dėl 60 tūkstančių eurų išmokų lubų ūkininkams ne šiaip iš piršto laužtas skaičius, jis paremtas Lietuvos agrarinės ekonomikos instituto atlikta analize,", - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai, primindami, kad nevienodos tiesioginės išmokos Europos Sąjungos lygiu diskriminuoja ir demoralizuoja mūsų žemdirbius, dabar siekia, kad šių išmokų perskirstymas šalies viduje veiktų smulkių ir vidutinių ūkininkų naudai.

„Dabartinė tiesioginių išmokų schema - paramos dydis, priklausantis nuo valdomo žemės ūkio naudmenų ploto, suteikia konkurencinį pranašumą stambaus ūkio valdytojams. Todėl būtina užtikrinti teisingesnį šių išmokų paskirstymą bei paramos prieinamumą mažiems bei vidutinio dydžio ūkiams bei jauniesiems ūkininkams", - sako socialdemokratė Raminta Jakelaitienė.

Susiję straipsniai

Close