Socialdemokratai Seimui teikia Konstitucijos pakeitimo projektą, leisiantį tiesioginius merų rinkimus įtvirtinti Konstitucijoje

Socialdemokratai Seimui teikia Konstitucijos pakeitimo projektą, leisiantį tiesioginius merų rinkimus įtvirtinti Konstitucijoje

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos nario Eugenijaus Sabučio iniciatyva Seimo socialdemokratai antradienį teiks Konstitucijos pakeitimo įstatymą, kuriuo būtų įteisinami tiesioginiai savivaldybių merų rinkimai.

Tokį Konstitucijos pakeitimą kartu su Lietuvos socialdemokratų partijos frakcija teikiantis parlamentaras pabrėžia, kad Konstituciniam Teismui paskelbus nutarimą, jog savivaldybių merų rinkimų ir įgaliojimų teisinis reguliavimas prieštarauja Konstitucijai, socialdemokratai buvo pirmieji, kurie aiškiai ir nedviprasmiškai pasisakė, kad siūlys Konstitucines pataisas tiesioginius merų rinkimus įtvirtinti pagrindiniame ir svarbiausiame Lietuvos įstatyme.

Negalime grįžti į tuos laikus, kai merų rinkimai buvo partijų susitarimo ir, dažniausiai, vidinių intrigų reikalas.

„Šiuo Konstitucijos pakeitimo projektu sieksime plataus sutarimo tarp visų politinių grupių. Puikiai suprantame, kad norint priimti pataisas, leisiančias keisti Konstituciją, reikia daugumos Seimo frakcijų pritarimo, todėl kviesime visus pasirašyti ir palaikyti įstatymo projektą. Visi supranta, kad tiesioginis merų rinkimo būdas pasiteisino, tam pritaria dauguma gyventojų. Negalime grįžti į tuos laikus, kai merų rinkimai buvo partijų susitarimo ir, dažniausiai, vidinių intrigų reikalas, kai per savivaldybių tarybų kadencijas merai keisdavosi po kelis kartus“, – teigė E. Sabutis.

Lietuvos socialdemokratų partijos frakcijos teikiamu įstatymo projektu siūloma papildyti Konstitucijos 119 straipsnį 3 dalimi, kuria būtų nustatyta, kad savivaldybės meras yra savivaldybės tarybos narys, jos pirmininkas ir savivaldybės vadovas. Keičiant Konstitucijos 119 straipsnį, kartu siūloma pakeisti Konstitucijos 67, 122, 124, 141 ir 143 straipsnius, susijusius su savivaldybės mero instituto įvedimu.

Apie tai antradienį 9:30 val. LSDP frakcijos spaudos konferencija „Socialdemokratai teikia Konstitucijos pataisas dėl tiesioginių merų rinkimo įteisinimo“

Dalyvauja: Seimo LSDP frakcijos narys Eugenijus Sabutis, Seimo LSDP frakcijos seniūnas Algirdas Sysas.

Planuoja dalyvauti laikinasis Lietuvos socialdemokratų partijos pirmininkas, Lietuvos savivaldybių asociacijos prezidentas Mindaugas Sinkevičius.

Susiję straipsniai

Close