Socialdemokratai – savivaldos rinkimų nugalėtojai: rekordinis mandatų skaičius ir 10 pergalių jau pirmame ture

Socialdemokratai – savivaldos rinkimų nugalėtojai: rekordinis mandatų skaičius ir 10 pergalių jau pirmame ture

Savivaldos rinkimų pirmojo turo rezultatai rodo, kad Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) – šių rinkimų ryškūs nugalėtojai.

Pasak partijos pirmininkės Vilijos Blinkevičiūtės, LSDP ženkliai pagerino rinkimų rezultatus. Gautų mandatų skaičius ir kandidatų į merus sėkmė liudija, kad partija yra didelė ir stipri politinė jėga, turinti didelį Lietuvos gyventojų pasitikėjimą.

  • Preliminariais duomenimis, LSDP rinkimuose iškovojo 358 mandatus ir turi atstovus visose 60 savivaldybių tarybų.
  • 10 LSDP atstovaujančių merų išrinkti jau pirmame rinkimų ture.
  • Dar 14 LSDP atstovaujančių merų varžysis antrajame rinkimų ture.
  • 16-koje savivaldybių LSDP kandidatų sąrašas surinko daugiausiai balsų.

„Dėkoju visiems žmonėms, kurie balsavo ir palaikė mus visoje Lietuvoje. Ačiū Jums. Rinkimų rezultatai liudija, kad socialdemokratai yra didelė ir stipri jėga, turinti visuomenės palaikymą“, – pirmadienį surengtoje spaudos konferencijoje sakė LSDP lyderė V. Blinkevičiūtė.

Pasak politikės, LSDP yra vienintelė partija Lietuvoje, kuri savo atstovus turės kiekvienoje šalies savivaldybėje.

„Mūsų, socialdemokratų, partijos rezultatai šiuose rinkimuose yra labai geri. (...) laimėjome 10 merų postų jau pirmame ture. To niekada nebuvo. Praeituose rinkimuose mes buvome iš pirmo turo laimėję 5 merus, dabar padvigubinome. Turime savivaldybių tarybų narius visose savivaldybėse, ko neturi nė viena kita partija“, – pirmadienį ryte surengtoje spaudos konferencijoje komentavo V. Blinkevičiūtė.

„Iš tikrųjų bendrą savivaldybių tarybų mandatų skaičių mes padidinome beveik 100 mandatų ir dabar turime 357. Ir artimiausius konservatorius lenkiame kažkur 100 mandatų, netgi daugiau šiek tiek“, – sakė ji.

Socialdemokratų lyderė pažymi, kad į antrąjį rinkimų turą yra išėję LSDP 14 kandidatų: „Ir tikimės labai, kad ne mažiau kaip pusę jų galėtų laimėti ir antrame ture“.

V. Blinkevičiūtė pasidžiaugė, kad antrojo rinkimų turo reikia Vilniaus rajono savivaldybėje.

„Tikimės, kad pavyks pasiekti gerų rezultatų ir Mažeikiuose (iki šiol neturėjome mero), ir Biržuose. Ir, be abejo, kitose savivaldybėse, pavyzdžiui, Zarasuose, Ignalinoje, Radviliškyje arba Anykščiuose, Kėdainiuose“, – teigė partijos pirmininkė.

LSDP vadovė taip pat vertino, kad LSDP turės frakcijas Vilniaus, Kauno ir Klaipėdos miestų savivaldybėse: „Ir tai jau yra pergalė, nes praėjusiuose rinkimuose Klaipėdos mieste ir Vilniaus mieste socialdemokratai neturėjo išrinktų savo tarybos narių. Kaip frakciją turime ir tarybos nariai yra išrinkti Kauno mieste ir tai irgi yra sveikintina“, – minėjo ji.

„Mes visuose didžiuosiuose miestuose turime tarybos narius ir tai tikrai geresnis rezultatas nei buvo ankstesniuose rinkimuose“, – sakė partijos pirmininkė ir teigė, kad socialdemokratų pergalė savivaldos rinkimuose yra svarbi ateinančių metų politiniam sezonui bei būsimiems Seimo rinkimams.

„Savivaldos rinkimai yra labai svarbūs ir padeda gerą pagrindą Seimo rinkimams ir nuneigti to tikrai negalėčiau. Kai yra stiprūs merai, kada jie gerai dirba, kada tarybų nariai atliepia žmonių lūkesčius vienam ar kitam rajone, regione ar mieste, tada natūraliai kyla pasitikėjimas ir bendrai partija. Tai atliepia ir rezultatus“, – pirmadienį pabrėžė V. Blinkevičiūtė.

***

PIRMAJAME TURE IŠRINKTI SOCIALDEMOKRATŲ MERAI:

AKMĖNĖ - VITALIJUS  MITROFANOVAS

ALYTAUS M. - NERIJUS CESIULIS

BIRŠTONAS - NIJOLĖ DIRGINČIENĖ

JONAVA - MINDAUGAS SINKEVIČIUS

KAUNO RAJ. - VALERIJUS MAKŪNAS

MARIJAMPOLĖ - POVILAS  ISODA

PAKRUOJIS - SAULIUS MARGIS

PRIENAI - ALVYDAS VAICEKAUSKAS

ROKIŠKIO - RAMŪNAS GODELIAUSKAS

VILKAVIŠKIS - ALGIRDAS NEIBERKA

***

ANTRAJAME TURE VARŽYSIS ŠIE LSDP KANDIDATAI Į MERUS:

ANYKŠČIAI - DAINIUS ŽIOGELIS

BIRŽAI - KĘSTUTIS KNIZIKEVIČIUS

IGNALINA - JUSTAS RASIKAS

KĖDAINIAI - VALENTINAS TAMULIS

KELMĖ - STASYS JOKUBAUSKAS

MAŽEIKIAI - RŪTA MATULAITIENĖ

PANEVĖŽIO RAJ. - ANTANAS POCIUS

RADVILIŠKIS - KAZIMIERAS RAČKAUSKIS

ŠIAULIŲ RAJ. - DARIUS SIMONAVIČIUS

ŠILUTĖ - TOMAS BUDRIKIS

TELŠIAI - TOMAS KATKUS

VARĖNA - POVILAS SAULEVIČIUS

VILNIAUS RAJ. - ROBERT DUCHNEVIČ

ZARASAI - NIKOLAJUS GUSEVAS

Susiję straipsniai

Close