Socialdemokratai reikalauja atidėti elektros tiekėjo pasirinkimą: žmonės yra apgaudinėjami

Socialdemokratai reikalauja atidėti elektros tiekėjo pasirinkimą: žmonės yra apgaudinėjami

Opozicinė Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą reikalauja atidėti iki kitų metų pradžios – Seime įregistravo atitinkamas įstatymo pataisassiūlo šį klausimą svarstyti trečiadienio Vyriausybės posėdyje.

Pasak socialdemokratų, maždaug milijonas vartotojų tiekėjo dar nepasirinko – dalis jų, pagal galiojančią tvarką, tai turi padaryti iki birželio pabaigos.

Partijos lyderė Vilija Blinkevičiūtė atkreipia dėmesį, kad esant kainų pikuisutartis ilgesniam laikui sudarę žmonės gali nukentėti.

Valdantieji nekalba nei apie gyventojams siūlomų sutarčių peržiūrą, nei apie nepriklausomų elektros tiekėjų kainų kontrolę ir priežiūrą.

„Dėl tebesitęsiančios energetikos krizės elektros kainos yra didžiulės. Tiekėjų žmonėms teikiamuose siūlymuose – pusantro ar net du kartus didesni tarifai nei jie moka dabar. Ką tai reiškia? Sudarius sutartį – metams ar dvejiems – gyventojams tai būtų didžiulis išlaidų smūgis.

Tad tokiu metu, siaučiant energetikos krizei, būtų išmintinga tiekėjo pasirinkimą atidėti. Nebeerzinti ir nebegąsdinti žmonių, kas bus, jei jie nepriklausomo tiekėjo nepasirinks. Vyriausybė trečiadienį gali priimti sprendimą ir terminą nukelti. Beje, tai jau kartą buvo padaryta", – sako V. Blinkevičiūtė.

Politikė pabrėžia, kad lig šiol valdantieji nekalba nei apie gyventojams siūlomų sutarčių peržiūrą, nei apie nepriklausomų elektros tiekėjų kainų kontrolę ir priežiūrą.

Teigia, kad Vyriausybė nepasiruošė, o energetinis skurdas augs

Tuo metu Seimo LSDP frakcijos seniūnas Gintautas Paluckas mano, kad Vyriausybei, turinčiai prižiūrėti procesą, „užtikrinti sąžiningas elektros kainas vartotojams yra sudėtinga".

Žmogų, kuris už kilovatvalandę dabar moka 16 centų, verčia rinktis ir mokėti 30 centų.

Žmogų, kuris už kilovatvalandę dabar moka 16 centų, verčia rinktis ir mokėti 30 centų. Kokią moralinę teisę jie turi taip elgtis? Kokia logika tai pagrįsta? Koks tikslas taip daryti? Padėti kažkam užsidirbti? Tu tiesiog negali išvaryti žmogaus į blogesnes sąlygas, juolab, kad niekas formaliai mūsų neverčia atlikti elektros rinkos liberalizacijos", – vertina G. Paluckas.

Jo žodžiais, Vyriausybė žmonės rinktis tiekėją „nori priversti".

„O žmonės rinktis nenori. Suprantama, kodėl. Jie turės mokėti brangiau. Todėl siūlome atidėti elektros tiekėjo pasirinkimą tam laikui, kai kainos stabilizuosis ir žmonės galės pasirinkti sąžiningai. O ne sąmoningai varyti juos ir į ekonominį, ir į energetinį skurdą. Tai – kilpa ant kaklo.

Kokie yra atsisakymo atidėti tiekėjo pasirinkimą argumentai? Jų paprasčiausiai nėra, bet skelbiama, kad Vyriausybė numatė pinigų kažkokiai kompensacijai. Tuo tarpu pačios kompensacijos mechanizmas dar net nesukurtas. Taigi žmonės bus apgauti", – įsitikinęs socialdemokratas.

Primename, kad socialdemokratai Seime įregistravo Elektros energetikos įstatymo pakeitimo projektą, kuriuo siekiama atidėti nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą į vėlesnį laiką.

Projekte siūloma visiems buitiniams vartotojams, kurių faktinis elektros energijos suvartojimas objekte laikotarpiu nuo 2020 m. birželio 1 d. iki 2021 m. gegužės 31 d. yra ne mažesnis kaip 1 000 kWh nepriklausomo elektros tiekėjo pasirinkimą atidėti iki 2023 m. sausio 1 d. (dabar numatytas terminas iki 2022 m. liepos 1 d.)

Visiems likusiems vartotojams, kuriems elektros energija tiekiama visuomenine elektros energijos kaina – siūloma atidėti iki 2023 m. liepos 1 d. (dabar numatytas terminas iki 2023 m. sausio 1 d.)

Susiję straipsniai

Close