Socialdemokratai reikalauja A. Verygos leisti planines operacijas gydymo įstaigose

Socialdemokratai reikalauja A. Verygos leisti planines operacijas gydymo įstaigose

Karantinas įvestas saugant žmonių sveikatą ir gyvybes nuo koronaviruso, dabar jau gali atsisukti kitu lazdos galu ir pridaryti daugiau žalos gyventojų sveikatai, jeigu ir toliau nebus atliekamos planinės operacijos. Seimo socialdemokratai reikalauja, kad sveikatos apsaugos ministras daugiau nedelstų ir leistų gydymo įstaigoms atlikti planines operacijas.

Uždelstas gydymas ir operacijos mūsų sveikatos sistemą įvarys į krizę, kurią išspręsti reikės labai didelių finansinių ir specialistų darbo resursų, o Lietuva jų turi ribotai.

„Ir iš gyventojų, ir iš medikų girdime nusiskundimus, kad yra prasidėję mūsų žmonių sveikatą pažeidžiantys negrįžtami procesai. Ypač nukenčia kardiologinėmis ir onkologinėmis ligomis sergantys, kuriems keliems mėnesiams nukeliamos operacijos gali tapti nuosprendžiu prarasti paskutines galimybes įveikti ligą. Uždelstas gydymas ir operacijos mūsų sveikatos sistemą įvarys į krizę, kurią išspręsti reikės labai didelių finansinių ir specialistų darbo resursų, o Lietuva jų turi ribotai. Toliau delsti neįmanoma, ministras A. Veryga turi atkreipti dėmesį, kad Lietuvoje sergama ne vien COVID-19, jis turi prisiminti ir kitus 99 procentus įvairiomis ligomis sergančių ir gydymo laukiančių žmonių, ir tai, kad Lietuvoje dažniausiai sergama bei mirštama nuo širdies ir kraujagyslių ligų“, – sako Seimo socialdemokratų frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Socialdemokratai ragina Sveikatos ministrą taip pat pasirūpinti, kad gydymo įstaigos kuo skubiau imtųsi teikti visas sveikatos paslaugas, kurias jau keli mėnesiai bandoma kompensuoti konsultacijomis telefonu.

Tikrai neįmanoma visų ligų diagnozuoti ir gydyti telefonu tokį ilgą laiką.

„Tikrai neįmanoma visų ligų diagnozuoti ir gydyti telefonu tokį ilgą laiką, vis daugėja žmonių, kurie kenčia dėl įvairiausių susirgimų, negauna gydymo, niekas neskaičiuoja, kiek per tą laikotarpį žmonių galėjo prarasti sveikatą ar gyvybes dėl negautų gydymo paslaugų, kiek ligų dėl uždelsimo tapo nepagydomomis“, – sako Seimo narys, socialdemokratas Julius Sabatauskas.

Susiję straipsniai

Close