Socialdemokratai registravo siūlymą - vienkartines 200 eurų išmokas išmokėti per birželį

Socialdemokratai registravo siūlymą – vienkartines 200 eurų išmokas išmokėti per birželį

Seimo socialdemokratų partijos frakcijos nariai registravo pasiūlymą, kad vienkartinės 200 eurų išmokos būtų mokamos ne rugpjūtį, o per birželio mėnesį. Gyventojams, kuriems pirmosios pensijos ar kitokia valstybės parama bus paskirta tik nuo  birželio, socialdemokratai siūlo vienkartinę išmoką mokėti su pirmąja gaunama pensijos ar paramos suma.

Žmonių pajamomis reikia rūpintis nuolat, ne tik tuo metu, kai ištinka krizė ar artėja rinkimai.

„Ekonominė krizė tiesiogiai susijusi ir su psichologine – finansinį netikrumą jaučiantys žmonės bijos leisti pinigus, tad po trijų mėnesių išmokėti pinigai greičiausiai bus padėti į kojinę, taip užsukant užburtą baimės ir krentančio vartojimo ratą. Jei jau Vyriausybė išgirdo pasaulio ir Lietuvos ekspertų perspėjimą, kad delsimas padėti nuo pandemijos nukentėjusiems žmonėms kainuos sunkesnę ir ilgesnę ekonominę krizę, tuomet raginame nedelsti iki rugpjūčio ir išmokas pažeidžiamiausiems mokėti nuo birželio", - sakė pasiūlymo rengėja socialdemokratė Dovilė Šakalienė, Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė.

Pasak siūlymo iniciatorių, netekę darbingumo, našlaičiai, senjorai, neįgalius šeimos narius slaugantys, žemiau skurdo ribos gyvenantys visuomet per sunkmečius nukenčia skaudžiausiai – tai net ir nedidelė parama jiems tikrai pasijustų, ir kuo greičiau – tuo pagalba bus efektyvesnė, sako pasiūlymą registravę socialdemokratai. Opozicijos sušauktame posėdyje balandžio 23 d. pasisakę ekspertai perspėjo, kad delsiant skirti paramą, žmonės ima taupyti kiekvieną gautą centą ir taip tik gilinama krizė.

“Žmonių pajamomis reikia rūpintis nuolat, ne tik tuo metu, kai ištinka krizė ar artėja rinkimai. Dabar Vyriausybės siūloma rugpjūtį išmokėti vienkartinė išmoka, atrodo kaip rinkėjų papirkinėjimas”, - sako Seimo socialdemokratų partijos frakcijos seniūnė Rasa Budbergytė.

Pasak socialdemokratų, jeigu Vyriausybė nenori atrodyti prieš rinkimus papirkinėjanti rinkėjus ir deklaruoja, kad padeda pažeidžiamiausiems gyventojams sunkiu metu, tai tegu ir padeda, kai sunku, o ne prieš pat rinkimus.

Susiję straipsniai

Close