Socialdemokratai ragina sušaukti Seimą: nematome valdančiųjų noro aiškintis, ar buvo nutekinta informacija K. Bartoševičiui

Socialdemokratai ragina sušaukti Seimą: nematome valdančiųjų noro aiškintis, ar buvo nutekinta informacija K. Bartoševičiui

Seimo opozicijoje dirbantys socialdemokratai šiandien inicijavo opozicinių frakcijų pasitarimą, ragindami sušaukti neeilinę Seimo sesiją. Socialdemokratai teigia pasigendantys valdančiųjų konservatorių iniciatyvos ištirti, ar buvo nutekinta informacija buvusiam Seimo nariui Kristijonui Bartoševičiui, įtariamam sunkiais nusikaltimais.

„Neatrodo, kad valdantieji konservatoriai ką nors darytų siekdami atsikratyti įtarimų, jog kažkuris iš jų įspėjo Bartoševičių apie tai, kas jam gresia, tam, kad būtų išvengta viešumo arba kad reputacinė žala konservatoriams būtų mažesnė. Bartoševičius staiga atsisakė Seimo nario mandato. Kas jį įspėjo, jei įspėjo, ir ko siekta taip elgiantis? Akivaizdu, kad valdantieji konservatoriai nesuinteresuoti tai išsiaiškinti“, – komentuoja Lietuvos socialdemokratų partijos (LSDP) frakcijos seniūnė Orinta Leiputė.

Seimo opozicinės frakcijos rytoj planuoja paskelbti sprendimą dėl neeilinės Seimo sesijos ir jos darbotvarkės. Siūloma Seimo posėdyje išklausyti valdančiųjų poziciją, svarstyti vaikų teisių apsaugos klausimus.

Vakar LSDP pirmininkė Vilija Blinkevičiūtė paragino Seimo pirmininkę ir konservatorius išsklaidyti bet kokias abejones, susijusias su galimu slaptos informacijos apie vykdomą ikiteisminį tyrimą nutekinimu buvusiam Seimo nariui K. Bartoševičiui – ir nedelsiant sušaukti Seimo posėdį.

Socialdemokratai taip pat kreipiasi į Generalinę prokuratūrą, kad ši ištirtų, kas K. Bartoševičiui galėjo atskleisti ikiteisminio tyrimo duomenis be leidimo – tai padariusiam asmeniui grėstų atsakomybė pagal Baudžiamojo kodekso 247 straipsnį.

„Jeigu Generalinė prokuratūra nebūtų kreipusis į Seimą po to, kai K. Bartoševičius skubiai įteikė prašymą atsisakyti Seimo nario mandato, visuomenė apie tokį tyrimą galėjo išvis nesužinoti. Kalbama apie ypatingai sunkius nusikaltimus, dėl kurių galimai nukentėjo vaikai. Sprendžiant iš viešojoje erdvėje pasirodžiusios informacijos, panašu, kad K. Bartoševičius galėjo iš kažko sužinoti apie prokuratūros veiksmus ir, norėdamas užbėgti įvykiams už akių, staiga nusprendė iš Seimo pasitraukti, kad išvengtų Seimo Statute numatytos neliečiamybės panaikinimo procedūros. Visa tai turi būti ištirta – neturi būti jokių neatsakytų klausimų“, – sakė V. Blinkevičiūtė.

Susiję straipsniai

Close