Socialdemokratai ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją: gėda, kad šis procesas Lietuvoje vilkinamas

Socialdemokratai ragina ratifikuoti Stambulo konvenciją: gėda, kad šis procesas Lietuvoje vilkinamas

Socialdemokratų partijos taryba skatina ir pritaria, kad partijos nariai imtųsi priemonių spartinti Stambulo konvencijos ratifikavimą. Tai nurodoma šeštadienį LSDP tarybos posėdyje priimtoje rezoliucijoje.

Europos Tarybos Konvencijos Dėl smurto prieš moteris ir smurto artimoje aplinkoje prevencijos ir šalinimo ratifikavimas yra būtinas ir prioritetinis siekiant kovoti su smurtu prieš moteris ir smurtu artimoje aplinkoje, rašoma rezoliucijoje.

„Valstiečiai“ gąsdina visokiais baubais, kad, girdi, čia bus blogai, jei Konvenciją ratifikuosime, tačiau nedrįsta pasakyti, kad jie – tie tradicionalistai, kuriems priimtina, kad aiškinantis santykius šeimoje smurtas gali būti kažkaip pateisinamas, – partijos tarybos posėdyje kalbėjo LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas. – Kitaip tariant, jie yra konservatyvi inertiška mažuma, kuri nori prisiimti monopolinę teisę spręsti dėl visos visuomenės.“

Vilija Blinkevičiūtė, LSDP pirmininko pavaduotoja, pabrėžė, kad Lietuva, atidėliodama Konvencijos ratifikavimą, atrodo mažų mažiausiai keistai. „Gėda, kad Lietuva vilkina šį procesą. Dažnai lyginamės su Estija, bet ir estai, pirmininkaudami ES tarybai, Stambulo konvenciją ratifikavo. Į ką mes lygiuojamės? Į Bulgariją, Rusiją, Azerbaidžaną, kurios net nepasirašė šios Konvencijos? Smurtas niekaip nepateisinamas“, – kalbėjo V. Blinkevičiūtė.

2017 m. Europos Komisijos atliktas tyrimas rodo, kad Europos Sąjungoje tarp moterų nuo 15 metų amžiaus 1 iš 3 moterų yra patyrusi seksualinį smurtą, fizinį smurtą ar abu smurto atvejus; 1 iš 3 moterų yra susidūrusi su psichologiniu smurtu iš sutuoktinio/partnerio pusės artimoje aplinkoje; daugiau nei pusė moterų (55%) yra susidūrusios su seksualiniu priekabiavimu; 1 iš 20 buvo išprievartauta; 3 iš 4 moterų, užimančių aukštą vadovaujančią arba profesinę poziciją, patyrė seksualinį priekabiavimą; 1 iš 5 moterų susidūrė su persekiojimu.

Su LSDP tarybos rezoliucija galite susipažinti čia: https://bit.ly/2GThkQL

Europos Tarybos konvencija dėl smurto prieš moteris ir smurto šeimoje prevencijos ir kovos su juo prieinama čia: https://bit.ly/2kxcvUF

Close