Socialdemokratai: prioritetas turi būti žurnalisto Protasevičiaus išlaisvinimas

Socialdemokratai: prioritetas turi būti žurnalisto Protasevičiaus išlaisvinimas

Sekmadienio vakarą priverstinai nutupdytas bendrovės „Ryanair“ lėktuvas, skridęs iš Atėnų į Vilnių, nusileido Lietuvos sostinėje, tačiau Minske iš reiso išlaipinti keli asmenys, tarp kurių – Baltarusijos opozicijos aktyvistas, informacinio kanalo „Nexta“ įkūrėjas Romanas Protasevičius. Socialdemokratų teigimu, tokie veiksmai yra nepateisinami ir sulaikyti asmenys turi būti nedelsiant paleisti.

„Prioritetas turi būti pagrobto žurnalisto R. Protasevičiaus išgelbėjimas. Jau žinome, kad A. Lukašenkos režimas ne tik neteisėtai įkalina žmones, bet ir kankina juos bei demonstruoja nežmonišką elgesį. Beprecedentis teroristinis išpuolis, užvaldant lėktuvą su beveik 200 asmenų, siekiant pagrobti „Nexta“ įkūrėją rodo, kad A. Lukašenka prieš demokratijos gynėjus taiko tarptautinę teisę pažeidžiančius metodus“, - teigia Seimo Nacionalinio saugumo ir gynybos komiteto narė Dovilė Šakalienė.

Taip pat šeštadienį pataisos kolonijoje mirė kitas Baltarusijos opozicijos aktyvistas Vitoldas Ašurokas, kalinamas dėl dalyvavimo protesto akcijose po prezidento rinkimų. V. Ašurokas buvo opozicinės „Baltarusijos liaudies fronto“ partijos nariu bei judėjimo „Už laisvę“ koordinatorius.

Daugiau informacijos apie planuojamus žingsnius - po neeilinio Nacionalinio saugumo ir gynybos bei Užsienio reikalų komitetų posėdžio 15 valandą.

Susiję straipsniai

Close