Seimas imasi LSDP frakcijos pataisų prieš žiaurų elgesį su gyvūnais

Seimas imasi LSDP frakcijos pataisų prieš žiaurų elgesį su gyvūnais

Seimas po pateikimo pritarė LSDP frakcijos narių Dovilės Šakalienės ir Lino Balsio pateiktoms įstatymų pataisoms, kuriose siūloma ne tik griežtinti bausmes už žiaurų elgesį su gyvūnais, bet ir uždrausti skriaudikams laikyti gyvūnus, įpareigoti juos dalyvauti smurtinio elgesio pataisos programoje, taip pat žiauriam elgesiui prilygina laukinių gyvūnų išnaudojimą cirke.

„Tyrimai rodo, kad žiaurus elgesys su gyvūnais absoliučia dauguma atvejų yra ankstyvame amžiuje patirto ar stebėto smurto pasekmė ar išraiška, todėl vienas iš būtinų poveikio elementų yra žmogaus elgesio keitimas, darbas su jo psichologinėmis problemomis. Pernelyg dažnai skriaudikai tiesiog nubaudžiami ir pamirštama, kad neišsprendus problemos iš esmės – ji kartosis“, – sako socialdemokratė D. Šakalienė.

„Būna, kad iš skriaudiko atimami gyvūnai, o jis susimoka baudą ir pareikalauja grąžinti gyvūnus, motyvuodamas, kad tai - jo nuosavybė. Dažniausiai su tais gyvūnais toliau su žiauriai elgiamasi. Žiauriai pasielgusiems su gyvūnais turėtų būti ribojama teisė ne tik grąžinti, bet ir įsigyti, laikyti kitus gyvūnus“, – teigia L. Balsys.

Baudžiamąjį kodeksą parlamentarai pasiūlė papildyti nuostata, kad tam, kuris žiauriai elgėsi su gyvūnu, jį kankino nuo trejų iki penkerių metų draudžiama įsigyti ir laikyti bet kokį gyvūną. Taip pat siūloma, kaip ir smurto prieš žmones atveju, įvesti kvalifikuojančias arba sunkinančias aplinkybes. Pavyzdžiui, kai gyvūno luošinimo ar žudymo faktas vykdomas mažamečių vaikų akivaizdoje, arba to akto vaizdai viešinami, platinami socialiniuose tinkluose. Tokios aplinkybės liečia ne tik gyvūną, bet daro ir didelę žalą visuomenei.

L. Balsys taip pat pasiūlė Seimui įstatymo pataisą draudžiančią laukinių gyvūnų naudojimą cirko pasirodymuose. Pasak Seimo nario, dažnai laukinių gyvūnų dresavimas taip pat prilygsta žiauriam elgesiui. Pavyzdžiui, kad meškutės išmoktų stovėti ant dviejų kojų, jos specialiai kaustomos grandinėmis už kaklo ir laikomos tokioje pozoje.

Seimas nusprendė toliau svarstyti LSDP frakcijos siūlymus dėl žiauraus elgesio su gyvūnais užkardymo.

Close