Socialdemokratai prekybos centrų veiklą siūlo licencijuoti: jų darbo laiką nustatytų savivaldybės

Socialdemokratai prekybos centrų veiklą siūlo licencijuoti: jų darbo laiką nustatytų savivaldybės

Didžiųjų prekybos centrų darbo laiką galėtų reguliuoti savivaldybės – tai būtų viena iš priemonių mažinti prekybos tinklų koncentraciją, toks sprendimas skatintų smulkų ir vidutinį verslą.

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) didžiųjų prekybos centrų veiklą – mažmeninės prekybos objektų, kurių plotas viršija, pavyzdžiui, 500 kv. metrų – siūlys paversti licencijuota veikla.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad tai numatančios įstatymo pataisos Seime bus registruotos šį mėnesį.

„Savivaldybės tokiai prekybai išduotų licencijas su numatytu prekybos laiku. Šiandien savivaldybės taip daro su alkoholio prekybos vietomis/licencijomis. Tai sudarytų galimybę vietos valdžiai rasti „sugyvenimo“ režimą tarp smulkaus, vidutinio ir didžiojo prekybininko“, – aiškina G. Paluckas.

Atsižvelgdamos į prekybos centrų koncentraciją, savivaldybės galėtų nustatyti, kad, pavyzdžiui, prekybos centras ryte galėtų dirbti ne nuo 7 val., o nuo 9 val. – tai atvertų daugiau galimybių konditerijos, kepinių prekeiviams. Nelygu vieta, savivaldybės galėtų riboti vakarinį prekybos centrų darbo laiką. Tarkime, parduotuvė dirbtų ne iki 23 val., o iki 20 val. – tai galėtų paskatinti mažųjų prekybos vietų atsiradimą.

Pasak G. Palucko, savaitgalinės prekybos ribojimas sudarytų sąlygas mažųjų žemės ūkio produkcijos perdirbėjų prekybai turgeliuose. „Geriausia šio pasiūlymo dalis yra tai, kad tai ne prievolė ar visiems vienodas draudimas nuleistas iš viršaus, o instrumentas įgalinantis vietinę valdžią surasti geriausią variantą, kad dideli nesuvalgytų mažų, o maži, dėl savo ribotų galimybių, nesukeltų didelių nepatogumų pirkėjams“, ­– pabrėžia jis.

Tuo metu siūlymus įpareigoti prekybos centrus savo plėtrą derinti su savivalda socialdemokratai laiko pavėluotais. Tokie ir panašūs derinimai didžiųjų prekybininkų dominavimo, smulkų prekybininkų nekonkurencingumo ir kitų aktualių problemų neišspręs.

Susiję straipsniai

Close