Socialdemokratai po diskusijų su visuomene atnaujino ir papildė Seimo rinkimų programą

Lietuvos socialdemokratų partija (LSDP) po susitikimų ir diskusijų su visuomene atnaujino ir papildė Seimo rinkimų programą.

Konkrečiomis nuostatomis papildytos sveikatos, švietimo, kultūros ir savivaldos politikos programos dalys.

LSDP pirmininkas Gintautas Paluckas sako, kad po daugybės susitikimų su žmonėmis, mokytojų, medikų, kultūrininkų ir kitų įtakingų visuomenės grupių atstovais, programa buvo tikslinama ir konkretinama.

„Daugybė žmonių susipažino su mūsų programa, tada atkreipė dėmesį ir išsakė tas problemas, kurias išsprendus galima būtų padaryti kokybinį šuolį įvairiose srityse.

Iš pokalbių su visuomene labai aiškiai išgryninome dalykus, kur ir ką reikia daryti. Kaip konkrečiai, pavyzdžiui, mažinti biurokratinę naštą, kokie suvaržymai yra pertekliniai ir neefektyvūs, nes, pasirodo, jų niekam nereikia“, – teigia G. Paluckas.

LSDP garbės pirmininkas, programos rengimo darbo grupės narys Vytenis Andriukaitis pabrėžia, kad po diskusijų su Lietuvos savivaldybių asociacija, susitikimų su miestų ir miestelių gyventojais, aktualiais pasiūlymais papildytos savivaldos ir sveikatos politiką liečiančios rinkimų programos dalys.

Pasak V. Andriukaičio, į programą įrašyti papildomi siūlymai, kaip mažinti regionų atskirtį, taip pat, ką daryti, kad  komunalinės paslaugos ir mokėjimai už jas būtų mažesni.

„Sustiprinome programos sveikatos dalį: ji atnaujinta nuostatomis dėl vaistų kainodaros bei įsipareigojimu, kad vyresni žmonės vaistus gautų nemokamai.

Būtinas ir planinių gydymo paslaugų teikimo pertvarkymas. Kad žmonėms, kurie serga lėtinėmis ligomis, nebereikėtų patiems lakstyti ir ieškoti siuntimų. Pacientai turi būti aktyviai kviečiami, taip pat turi būti sudaromas planas, kada jie turi eiti ir tikrintis“, – akcentuoja V. Andriukaitis.

Konkrečiomis nuostatomis papildytos sveikatos, švietimo, kultūros ir savivaldos politikos programos dalys.

Seimo rinkimų programos rengimo darbo grupės vadovo Liutauro Gudžinsko teigimu, atnaujinant programą dar stipriau akcentuota, kad socialdemokratams rūpi visos žmogaus teisės ir jos yra nedalomos.

„Ekspertai ir mokslininkai labai gerai įvertino programą, pabrėžė jos nuoseklumą ir socialdemokratiškumą. Ypač džiugu buvo sulaukti aplinkosaugininkų įvertinimo skiriant aukščiausius balus žaliojo ekonomikos augimo ir kovos su klimato kaita atžvilgiu. Turime nuoseklią ir ambicingą darbotvarkę ir tikimės rinkėjų valia ją įgyvendinti“, – sako L. Gudžinskas.

Su atnaujinta LSDP Seimo rinkimų programa galite susipažinti čia: https://rinkimai.lsdp.lt/wp-content/uploads/2020/10/Programa-A4_10-05.pdf

Susiję straipsniai

Close